Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Školská jedáleň, Námestie A. Hlinku 31, Cífer

aktívna
Námestie A. Hlinku 31/31, 91943, Cífer
321
Tržby (2025)100 tis. €
32,6 %vs 2024
Zisk (2025)-65 tis. €
21,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)886 €
93,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)97 %
39,1 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-7366.9 %
10×Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 33 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 12/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (100 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 3 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 97 % aktív
Základné informácie
Právna forma
321
Dátum vzniku
1. 1. 2018
Sídlo
Námestie A. Hlinku 31/31, 91943, Cífer
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-208,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-7366,9 %
  • Zadlženosť97 %
  • Kapitálová primeranosť2,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (100 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
12/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -65.38
  • netIncome: -65 299,87
  • revenue: 99 872,65
  • prevNetIncome: -82 648,18
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 2.84
  • equity: 886.39
  • assets: 31 259,38
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 97.16
  • equity: 886.39
  • assets: 31 259,38
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.11
  • revenueYoY: 32.59
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin: -65.38
  • ebitda:
  • revenue: 99 872,65
Altman Z''-Score-33.61Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.06aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-19.65aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-14.04aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -208.90 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -208.90 % vs. predchádzajúce -195.38 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 97.16 % vs. predchádzajúce 69.86 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.19× vs. predchádzajúce 1.78×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -65.38 % vs. predchádzajúca -109.72 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.84 % vs. predchádzajúca 30.14 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -7367 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (886 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) — bez EBITDA použitý Net Income / TA ako konzervatívny dolný odhad.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 100 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -65.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+33 %), ale aktíva klesajú (-26 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby100 tis. €75 tis. €+32,6 %
EBITDA
Prevádzkový výsledok (EBIT)
Čistý zisk-65 tis. €-83 tis. €+21,0 %
Aktíva31 tis. €42 tis. €−26,1 %
Vlastné imanie886 €13 tis. €−93,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 1. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby