FAIRCRAFT, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 78 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (570 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2018
- Sídlo
- Agátová 4D, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,8 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.18netIncome: 12 433revenue: 570 114prevNetIncome: 9 757
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.90equity: 69 882assets: 390 356
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.10equity: 69 882assets: 390 356
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 112.94revenueYoY: 77.75validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.99netMargin: 2.18ebitda: 22 724revenue: 570 114
Altman Z''-Score1.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.19 % vs. predchádzajúce 5.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.10 % vs. predchádzajúce 67.30 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 1.83×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.18 % vs. predchádzajúca 3.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.90 % vs. predchádzajúca 32.70 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 78 % na 570 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+78 %) ako vlastné imanie (+22 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 570 tis. € | 321 tis. € | +77,8 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 26 tis. € | −12,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 23 tis. € | −12,2 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 10 tis. € | +27,4 % |
| Aktíva | 390 tis. € | 176 tis. € | +122,2 % |
| Vlastné imanie | 70 tis. € | 57 tis. € | +21,6 % |
- 12. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.9%
- Cudzie zdroje82.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 570 tis. € | 390 tis. € | 70 tis. € | 23 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 321 tis. € | 176 tis. € | 57 tis. € | 26 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 234 tis. € | 101 tis. € | 42 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 234 tis. € | 58 tis. € | 21 tis. € | 29 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 104 tis. € | 99 tis. € | -849 € | 378 € | 18 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 25 tis. € | 36 tis. € | -866 € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 28 tis. € | 6 tis. € | 935 € | 735 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 1. 2018 → 16. 7. 2019
faircraft, s. r. o.
- Zmena sídla12. 1. 2018 → 14. 2. 2025
Trnavská cesta 164/48, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 31. 12. 2020
- 2Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 31. 12. 2020
- 3Výkon činnosti stavbyvedúcehood 31. 12. 2020
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 1. 2018
- 5Dizajnérske činnostiod 12. 1. 2018
- 6Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 1. 2018
- 7Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 12. 1. 2018
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 1. 2018
- 9Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 1. 2018
- 10Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a zahradníctveod 12. 1. 2018
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 1. 2018
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateĺom živnosti (veĺkoobchod)od 12. 1. 2018
- 13Administratívne službyod 12. 1. 2018
- 14Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 1. 2018
- 15Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 12. 1. 2018
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 1. 2018
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 12. 1. 2018
- 18Sťahovacie službyod 12. 1. 2018
- 19Sprostredkovateĺská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 1. 2018
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 1. 2018
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51280698
- RÚZ ID
- 1741562
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat570 114 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 20. 4. 2020Registrácia platcu DPHSK2120662753
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 1. 2018Zmena obchodného mena→ faircraft, s. r. o.
- 12. 1. 2018Zmena sídlaTrnavská cesta 164/48, Bratislava - mestská časť Ružinov