EXTREM TRANSPORT s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -6.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (172 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 1. 2018
- Sídlo
- Rovinka 198/122, 90041, Rovinka
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,3 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.40netIncome: 4 130revenue: 171 946prevNetIncome: 5 594
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.44equity: 25 268assets: 392 208
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.56equity: 25 268assets: 392 208
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.80revenueYoY: -6.70validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.18netMargin: 2.40ebitda: 7 181revenue: 171 946
Altman Z''-Score0.43Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.05 % vs. predchádzajúce 1.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.56 % vs. predchádzajúce 94.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.44× vs. predchádzajúce 0.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.40 % vs. predchádzajúca 3.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.44 % vs. predchádzajúca 5.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 172 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 172 tis. € | 184 tis. € | −6,7 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 11 tis. € | −36,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 10 tis. € | −36,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 6 tis. € | −26,2 % |
| Aktíva | 392 tis. € | 345 tis. € | +13,8 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 20 tis. € | +25,1 % |
- 24. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.4%
- Cudzie zdroje93.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 172 tis. € | 392 tis. € | 25 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 184 tis. € | 345 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 274 tis. € | 256 tis. € | 15 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 159 tis. € | 202 tis. € | -2 tis. € | 4 tis. € | -391 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 136 tis. € | 181 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 183 tis. € | 97 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 30 tis. € | 10 tis. € | 218 € | 13 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 2. 2018 → 14. 10. 2021
198, Rovinka
- Založenie spoločnosti24. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 1. 2018 → 5. 2. 2018
Rovinka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 1. 2018
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 1. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 1. 2018
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 1. 2018
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 1. 2018
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 1. 2018
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 1. 2018
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 24. 1. 2018
- 9Sťahovacie službyod 24. 1. 2018
- 10Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 1. 2018
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 24. 1. 2018
- 12Čistiace a upratovacie službyod 24. 1. 2018
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 1. 2018
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 1. 2018
- 15Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 24. 1. 2018
- 16Služby požičovníod 24. 1. 2018
- 17Administratívne službyod 24. 1. 2018
- 18Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 24. 1. 2018
- 19Kuriérske službyod 24. 1. 2018
- 20Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 24. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51286009
- RÚZ ID
- 1751893
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat274 037 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120669914
- 6. 2. 2018Zmena sídla198, Rovinka
- 24. 1. 2018Zmena sídlaRovinka