AMG Recykling s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 4280 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 1. 2018
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,5 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.291netIncome: 8 060revenue: 2 767 104prevNetIncome: -3 435
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.18equity: 55 735assets: 498 495
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.82equity: 55 735assets: 498 495
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 139.03revenueYoY: 4 279,646validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.552netMargin: 0.291ebitda: 15 265revenue: 2 767 104
Altman Z''-Score0.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.62 % vs. predchádzajúce -9.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.82 % vs. predchádzajúce 106.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.55× vs. predchádzajúce 1.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.29 % vs. predchádzajúca -5.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.18 % vs. predchádzajúca -6.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +4280 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 4280 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 4280 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,8 mil. € | 63 tis. € | +43× |
| EBITDA | 15 tis. € | 6 tis. € | +176,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 5 tis. € | +176,2 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -3 tis. € | +334,6 % |
| Aktíva | 498 tis. € | 35 tis. € | +13× |
| Vlastné imanie | 56 tis. € | -2 tis. € | +25× |
- 31. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.2%
- Cudzie zdroje88.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,8 mil. € | 498 tis. € | 56 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 63 tis. € | 35 tis. € | -2 tis. € | 6 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 36 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 294 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 30 tis. € | 30 tis. € | 815 € | 10 tis. € | 28 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 26 tis. € | 35 tis. € | -3 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 19 tis. € | 41 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 15 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | -485 € | -600 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 1. 2018
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 1. 2018
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 31. 1. 2018
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 1. 2018
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 1. 2018
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 1. 2018
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 1. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 1. 2018
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 31. 1. 2018
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 31. 1. 2018
- 11Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 31. 1. 2018
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 1. 2018
- 13Verejné obstarávanieod 31. 1. 2018
- 14Výroba potravinárskych výrobkovod 31. 1. 2018
- 15Výroba kŕmnych zmesíod 31. 1. 2018
- 16Výroba nápojovod 31. 1. 2018
- 17Spracovanie kožeod 31. 1. 2018
- 18Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 31. 1. 2018
- 19Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 31. 1. 2018
- 20Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 31. 1. 2018
- 21Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 31. 1. 2018
- 22Výroba koksu a rafinovaných produktovod 31. 1. 2018
- 23Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 31. 1. 2018
- 24Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 31. 1. 2018
- 25Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 31. 1. 2018
- 26Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 31. 1. 2018
- 27Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 31. 1. 2018
- 28Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 31. 1. 2018
- 29Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 31. 1. 2018
- 30Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 31. 1. 2018
- 31Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 31. 1. 2018
- 32Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 31. 1. 2018
- 33Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 31. 1. 2018
- 34Sťahovacie službyod 31. 1. 2018
- 35Kuriérske službyod 31. 1. 2018
- 36Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 31. 1. 2018
- 37Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 31. 1. 2018
- 38Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 31. 1. 2018
- 39Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 31. 1. 2018
- 40Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 31. 1. 2018
- 41Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 31. 1. 2018
- 42Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 31. 1. 2018
- 43Chov vybraných druhov zvieratod 31. 1. 2018
- 44Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 31. 1. 2018
- 45Vedenie účtovníctvaod 31. 1. 2018
- 46Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 31. 1. 2018
- 47Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 31. 1. 2018
- 48Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 31. 1. 2018
- 49Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 31. 1. 2018
- 50Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 31. 1. 2018
- 51Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 31. 1. 2018
- 52Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 31. 1. 2018
- 53Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 31. 1. 2018
- 54Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 1. 2018
- 55Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 31. 1. 2018
- 56Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 31. 1. 2018
- 57Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 31. 1. 2018
- 58Prevádzkovanie výdajne stravyod 31. 1. 2018
- 59Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 31. 1. 2018
- 60Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 1. 2018
- 61Čistiace a upratovacie službyod 31. 1. 2018
- 62Dopravná zdravotná službaod 31. 1. 2018
- 63Poskytovanie sociálnych služiebod 31. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51286785
- RÚZ ID
- 1746799
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 767 104 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2120681519
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna