Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Power and Vitality s.r.o.

aktívna
Slivkový sad 8935/62, 84106, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)3 tis. €
775,5 %vs 2024
Zisk (2025)-683 €
79,9 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)242 €
73,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)89 %
31,1 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-282.2 %
23,2 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 776 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 22/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 89 % aktív
Silný rasttržby +776 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 1. 2018
Sídlo
Slivkový sad 8935/62, 84106, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-6,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-32,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-282,2 %
  • Zadlženosť89 %
  • Kapitálová primeranosť11,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
22/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -21.20
  • netIncome: -683.00
  • revenue: 3 222
  • prevNetIncome: -3 399
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 11.38
  • equity: 242.00
  • assets: 2 127
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 88.62
  • equity: 242.00
  • assets: 2 127
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 18.19
  • revenueYoY: 775.54
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -6.67
  • netMargin: -21.20
  • ebitda: -215.00
  • revenue: 3 222
Altman Z''-Score-10.58Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.22aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-10.36aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.58aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.13presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -32.11 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -32.11 % vs. predchádzajúce -119.01 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 88.62 % vs. predchádzajúce 67.61 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.51× vs. predchádzajúce 0.13×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -21.20 % vs. predchádzajúca -923.64 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.38 % vs. predchádzajúca 32.39 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -282 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (242 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 3222 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +776 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 776 % na 3222 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -21.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 368 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby3 tis. €368 €+775,5 %
EBITDA-215 €-3 tis. €+92,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-194 €-3 tis. €+92,7 %
Čistý zisk-683 €-3 tis. €+79,9 %
Aktíva2 tis. €3 tis. €−25,5 %
Vlastné imanie242 €925 €−73,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 1. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby