Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Slowaaks metselwerk s.r.o.

aktívna
ČSA 2822/26, 02404, Kysucké Nové Mesto
bývalá registrácia podľa §7a, od 15. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2025)1,2 mil. €
3,1 %vs 2024
Zisk (2025)10 tis. €
28,4 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)60 tis. €
21,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)-93 %
312,7 %Nízkavs 2024
ROE (2025)17.4 %
40,8 %Výbornévs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -3.1 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 52/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).

Nízka maržačistá marža len 0.9 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 193 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len -93 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 1. 2018
Sídlo
ČSA 2822/26, 02404, Kysucké Nové Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)33,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)17,4 %
  • Zadlženosť-93 %
  • Kapitálová primeranosť193,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €).
52/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.889
  • netIncome: 10 411
  • revenue: 1 170 700
  • prevNetIncome: 14 541
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 193.04
  • equity: 59 997
  • assets: 31 080
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: -93.04
  • equity: 59 997
  • assets: 31 080
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.69
  • revenueYoY: -3.05
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.73
  • netMargin: 0.889
  • ebitda: 20 300
  • revenue: 1 170 700
Altman Z''-Score24.11Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.563.80aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.266.08aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.723.73aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 33.50 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.50 % vs. predchádzajúce 16.50 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť -93.04 % vs. predchádzajúce 43.75 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 37.67× vs. predchádzajúce 13.70×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.89 % vs. predchádzajúca 1.20 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 193.04 % vs. predchádzajúca 56.25 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 65 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 193 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 33.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby1,2 mil. €1,2 mil. €−3,1 %
EBITDA20 tis. €19 tis. €+9,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)18 tis. €17 tis. €+9,0 %
Čistý zisk10 tis. €15 tis. €−28,4 %
Aktíva31 tis. €88 tis. €−64,7 %
Vlastné imanie60 tis. €50 tis. €+21,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 1. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby