VV Translations s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 1. 2018
- Sídlo
- Kúpeľná 882/47, 05304, Spišské Podhradie
- EBITDA marža67,7 %
- ROA (návratnosť aktív)11,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,5 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.11netIncome: 17 843revenue: 31 243prevNetIncome: 24 921
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.10equity: 155 496assets: 160 136
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.90equity: 155 496assets: 160 136
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.28revenueYoY: -25.40validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 67.68netMargin: 57.11ebitda: 21 144revenue: 31 243
Altman Z''-Score40.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 35.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.14 % vs. predchádzajúce 17.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.90 % vs. predchádzajúce 0.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 57.11 % vs. predchádzajúca 59.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.10 % vs. predchádzajúca 99.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 31243 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 25 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 57.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.57 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 67.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 31 tis. € | 42 tis. € | −25,4 % |
| EBITDA | 21 tis. € | 30 tis. € | −28,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | 27 tis. € | −28,8 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 25 tis. € | −28,4 % |
| Aktíva | 160 tis. € | 139 tis. € | +15,6 % |
| Vlastné imanie | 155 tis. € | 138 tis. € | +13,0 % |
- 16. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.1%
- Cudzie zdroje2.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 31 tis. € | 160 tis. € | 155 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 42 tis. € | 139 tis. € | 138 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 55 tis. € | 125 tis. € | 113 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 43 tis. € | 90 tis. € | 79 tis. € | 29 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 69 tis. € | 56 tis. € | 27 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 31 tis. € | 48 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 29 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena16. 1. 2018 → 10. 2. 2025
VZ Translations s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Fotografické službyod 18. 10. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 10. 2018
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 10. 2018
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 18. 10. 2018
- 5Poskytovanie služieb osobného charakteruod 18. 10. 2018
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 10. 2018
- 7Čistiace a upratovacie službyod 18. 10. 2018
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 10. 2018
- 9Informačná činnosťod 18. 10. 2018
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 10. 2018
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 10. 2018
- 12Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 18. 10. 2018
- 13Prekladateľské a tlmočnícke služby: Anglický jazykod 16. 1. 2018
- 14Administratívne službyod 16. 1. 2018
- 15Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 16. 1. 2018
- 16Vedenie účtovníctvaod 16. 1. 2018
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 1. 2018
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 1. 2018
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 1. 2018
- 20Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 1. 2018
- 21Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 16. 1. 2018
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 1. 2018
- 23Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 16. 1. 2018
- 24Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51296641
- RÚZ ID
- 1743362
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat55 109 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 16. 1. 2018Zmena obchodného mena→ VZ Translations s. r. o.