STARÉ ŽELEZO, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (80 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2018
- Sídlo
- Záhumenná 316/28, 85110, Bratislava - mestská časť Čunovo
- EBITDA marža35,9 %
- ROA (návratnosť aktív)35,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)250,0 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 33.73netIncome: 26 937revenue: 79 862prevNetIncome: 19 204
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.24equity: 10 776assets: 75 672
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.76equity: 10 776assets: 75 672
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.279revenueYoY: -23.29validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 35.95netMargin: 33.73ebitda: 28 710revenue: 79 862
Altman Z''-Score5.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.60 % vs. predchádzajúce 16.61 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.76 % vs. predchádzajúce 113.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 0.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 33.73 % vs. predchádzajúca 18.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.24 % vs. predchádzajúca -13.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 35 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 250 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10776 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 23 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 33.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.34 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 35.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 80 tis. € | 104 tis. € | −23,3 % |
| EBITDA | 29 tis. € | 21 tis. € | +39,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 26 tis. € | 19 tis. € | +39,1 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 19 tis. € | +40,3 % |
| Aktíva | 76 tis. € | 116 tis. € | −34,5 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | -16 tis. € | +166,7 % |
- 30. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.2%
- Cudzie zdroje85.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 80 tis. € | 76 tis. € | 11 tis. € | 29 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 104 tis. € | 116 tis. € | -16 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 10 tis. € | 33 tis. € | -35 tis. € | -36 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 21 tis. € | 42 tis. € | 817 € | -23 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 30 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 88 tis. € | 65 tis. € | 64 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 81 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | 60 tis. € | 47 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 1. 2018 → 13. 9. 2023
jani s. r. o.
- Zmena sídla30. 1. 2018 → 28. 11. 2020
Švabinského 20, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 14. 9. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 9. 2023
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 9. 2023
- 4Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 14. 9. 2023
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 9. 2023
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 11. 2020
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 11. 2020
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 11. 2020
- 9údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 1. 2018
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 1. 2018
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2018
- 12nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 1. 2018
- 13prevádzka malých plavidielod 30. 1. 2018
- 14počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 1. 2018
- 15opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 1. 2018
- 16informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 30. 1. 2018
- 17výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 30. 1. 2018
- 18prenájom hnuteľných vecíod 30. 1. 2018
- 19oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 30. 1. 2018
- 20inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 30. 1. 2018
- 21reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 1. 2018
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2018
- 23výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 30. 1. 2018
- 24výroba a hutnícke spracovanie kovovod 30. 1. 2018
- 25výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 1. 2018
- 26výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 30. 1. 2018
- 27výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 30. 1. 2018
- 28výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 30. 1. 2018
- 29podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51298724
- RÚZ ID
- 1746258
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat104 112 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120674600
- 30. 1. 2018Zmena obchodného mena→ jani s. r. o.
- 30. 1. 2018Zmena sídlaŠvabinského 20, Bratislava - mestská časť Petržalka