Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

TXB s.r.o.

aktívna
Gen. L. Svobodu 1935/3, 92705, Šaľa
podľa §4, registrácia od 1. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)75 tis. €
534,9 %vs 2024
Zisk (2025)37 tis. €
735,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)79 tis. €
88,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)28 %
3,1 %Nízkavs 2024
ROE (2025)47.0 %
437,1 %Výbornévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 535 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 88/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 50 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 72 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 28 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 1. 2018
Sídlo
Gen. L. Svobodu 1935/3, 92705, Šaľa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža55,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)33,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)47,0 %
  • Zadlženosť28 %
  • Kapitálová primeranosť71,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €), je zisková.
88/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 49.76
  • netIncome: 37 290
  • revenue: 74 933
  • prevNetIncome: -5 865
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 71.56
  • equity: 79 361
  • assets: 110 903
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 28.44
  • equity: 79 361
  • assets: 110 903
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.87
  • revenueYoY: 534.86
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 55.61
  • netMargin: 49.76
  • ebitda: 41 672
  • revenue: 74 933
Altman Z''-Score7.06Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.41aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.86aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.722.15aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.64presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 33.62 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.62 % vs. predchádzajúce -10.10 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 28.44 % vs. predchádzajúce 27.58 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.68× vs. predchádzajúce 0.20×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 49.76 % vs. predchádzajúca -49.69 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.56 % vs. predchádzajúca 72.42 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +535 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 535 % na 75 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 49.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.50 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 55.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby75 tis. €12 tis. €+534,9 %
EBITDA42 tis. €-3 tis. €+15×
Prevádzkový výsledok (EBIT)38 tis. €-3 tis. €+15×
Čistý zisk37 tis. €-6 tis. €+735,8 %
Aktíva111 tis. €58 tis. €+90,9 %
Vlastné imanie79 tis. €42 tis. €+88,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 1. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby