HORNÍK CONSULT s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 17/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (265 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2018
- Sídlo
- Ludvíka Svobodu 2674/1, 05801, Poprad
- EBITDA marža-11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-28,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-418,7 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -22.17netIncome: -58 793revenue: 265 152prevNetIncome: 16 750
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.79equity: 14 042assets: 206 913
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.21equity: 14 042assets: 206 913
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.50revenueYoY: 30.81validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -11.89netMargin: -22.17ebitda: -31 537revenue: 265 152
Altman Z''-Score-0.52Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -28.41 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -28.41 % vs. predchádzajúce 5.67 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.21 % vs. predchádzajúce 75.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.28× vs. predchádzajúce 0.69×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -22.17 % vs. predchádzajúca 8.26 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.79 % vs. predchádzajúca 24.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -419 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (14042 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 265 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -22.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+31 %), ale aktíva klesajú (-30 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 265 tis. € | 203 tis. € | +30,8 % |
| EBITDA | -32 tis. € | 22 tis. € | −243,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -28 tis. € | 20 tis. € | −243,1 % |
| Čistý zisk | -59 tis. € | 17 tis. € | −451,0 % |
| Aktíva | 207 tis. € | 296 tis. € | −30,0 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 73 tis. € | −80,7 % |
- 9. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.8%
- Cudzie zdroje93.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 265 tis. € | 207 tis. € | 14 tis. € | -32 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 203 tis. € | 296 tis. € | 73 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 92 tis. € | 118 tis. € | 56 tis. € | 55 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 58 tis. € | 50 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 276 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 128 tis. € | 91 tis. € | 15 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 47 tis. € | 31 tis. € | 4 tis. € | -295 € | -695 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 2. 2018 → 4. 4. 2023
HORNÍK MOTORS s.r.o.
- Zmena sídla9. 2. 2018 → 24. 8. 2021
Alejová 24, Huncovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 9. 2. 2018
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 2. 2018
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 2. 2018
- 5Finančný lízingod 9. 2. 2018
- 6Faktoring a forfaitingod 9. 2. 2018
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2018
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 2. 2018
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 9. 2. 2018
- 10Čistiace a upratovacie službyod 9. 2. 2018
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51314983
- RÚZ ID
- 1748086
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat265 152 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 9. 2. 2018Zmena obchodného mena→ HORNÍK MOTORS s.r.o.
- 9. 2. 2018Zmena sídlaAlejová 24, Huncovce