MB distributions plus s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 191 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (193 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 1. 2018
- Sídlo
- Haanova 46A, 85104, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,5 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.127netIncome: 245.00revenue: 192 999prevNetIncome: 807.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.61equity: 16 051assets: 96 609
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.39equity: 16 051assets: 96 609
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 190.92validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.866netMargin: 0.127ebitda: 1 672revenue: 192 999
Altman Z''-Score0.67Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.25 % vs. predchádzajúce 2.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.39 % vs. predchádzajúce 49.09 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.00× vs. predchádzajúce 2.14×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.13 % vs. predchádzajúca 1.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.61 % vs. predchádzajúca 50.91 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 191 % na 193 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 211 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 193 tis. € | 66 tis. € | +190,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +14,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +14,8 % |
| Čistý zisk | 245 € | 807 € | −69,6 % |
| Aktíva | 97 tis. € | 31 tis. € | +211,1 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 16 tis. € | +1,5 % |
- 25. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.6%
- Cudzie zdroje83.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 193 tis. € | 97 tis. € | 16 tis. € | 2 tis. € | 245 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 66 tis. € | 31 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | 807 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 11. 2019 → 12. 11. 2024
Stöcklova 19, Bardejov
- Založenie spoločnosti25. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 1. 2018 → 12. 11. 2024
LP PRODUCTION s.r.o.
- Zmena sídla25. 1. 2018 → 21. 11. 2019
Pod papierňou 1466/55, Bardejov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51321254
- RÚZ ID
- 1743316
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat192 999 EUR · rok 2019
- 22. 11. 2019Zmena sídlaStöcklova 19, Bardejov
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 1. 2018Zmena obchodného mena→ LP PRODUCTION s.r.o.
- 25. 1. 2018Zmena sídlaPod papierňou 1466/55, Bardejov