ČOBFER, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2018
- Sídlo
- Nemocničná 30, 06601, Humenné
- EBITDA marža22,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť149 %
- Kapitálová primeranosť-49,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.94netIncome: 2 667revenue: 44 902prevNetIncome: -59 210
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -49.15equity: -96 760assets: 196 849
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 149.15equity: -96 760assets: 196 849
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.86revenueYoY: 18.70validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.92netMargin: 5.94ebitda: 10 290revenue: 44 902
Altman Z''-Score-2.62Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.97 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.35 % vs. predchádzajúce -33.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 149.15 % vs. predchádzajúce 155.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.21×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.94 % vs. predchádzajúca -156.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -49.15 % vs. predchádzajúca -55.69 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 44902 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 45 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 45 tis. € | 38 tis. € | +18,7 % |
| EBITDA | 10 tis. € | -52 tis. € | +119,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | -47 tis. € | +119,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -59 tis. € | +104,5 % |
| Aktíva | 197 tis. € | 179 tis. € | +10,3 % |
| Vlastné imanie | -97 tis. € | -99 tis. € | +2,7 % |
- 2. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 294 tis. €
- Aktíva spolu
- 197 tis. €
- Vlastné imanie
- −97 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 45 tis. € | 197 tis. € | -97 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 38 tis. € | 179 tis. € | -99 tis. € | -52 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 53 tis. € | 183 tis. € | -40 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 98 tis. € | -49 tis. € | -16 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 5 tis. € | 60 tis. € | -19 tis. € | -762 € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 31 tis. € | -16 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 36 tis. € | -10 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 20 tis. € | 20 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Stolárstvood 28. 4. 2021
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 2. 2. 2018
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 2. 2. 2018
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 2. 2. 2018
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 2. 2. 2018
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 2. 2. 2018
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 2. 2. 2018
- 8Výroba kŕmnych zmesíod 2. 2. 2018
- 9Výroba nápojovod 2. 2. 2018
- 10Textilná výrobaod 2. 2. 2018
- 11Odevná výrobaod 2. 2. 2018
- 12Spracovanie kožeod 2. 2. 2018
- 13Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 2. 2. 2018
- 14Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 2. 2. 2018
- 15Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 2. 2. 2018
- 16Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 2. 2018
- 17Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 2. 2. 2018
- 18Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 2. 2. 2018
- 19Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 2. 2. 2018
- 20Výroba bižutérie a suvenírovod 2. 2. 2018
- 21Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 2. 2. 2018
- 22Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 2. 2. 2018
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 2. 2018
- 24Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 2. 2018
- 25Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 2. 2018
- 26Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 2. 2018
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 2. 2018
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2018
- 29Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 2. 2. 2018
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2018
- 31Sťahovacie službyod 2. 2. 2018
- 32Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 2. 2018
- 33Kuriérske službyod 2. 2. 2018
- 34Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 2. 2018
- 35Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 2. 2018
- 36Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 2. 2018
- 37Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 2. 2018
- 38Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 2. 2018
- 39Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 2. 2018
- 40Finančný lízingod 2. 2. 2018
- 41Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 2. 2. 2018
- 42Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 2. 2018
- 43Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 2. 2018
- 44Vedenie účtovníctvaod 2. 2. 2018
- 45Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 2. 2018
- 46Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 2. 2. 2018
- 47Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2018
- 48Dizajnérske činnostiod 2. 2. 2018
- 49Fotografické službyod 2. 2. 2018
- 50Služby požičovníod 2. 2. 2018
- 51Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2018
- 52Čistiace a upratovacie službyod 2. 2. 2018
- 53Administratívne službyod 2. 2. 2018
- 54Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 2. 2018
- 55Chov vybraných druhov zvieratod 2. 2. 2018
- 56Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 2. 2018
- 57Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 2. 2018
- 58Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 2. 2018
- 59Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 2. 2. 2018
- 60Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 2. 2. 2018
- 61Poskytovanie služieb osobného charakteruod 2. 2. 2018
- 62Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51330679
- RÚZ ID
- 1752733
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat53 391 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2120676756