PENZION ROJAS s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (270 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2018
- Sídlo
- Mýto pod Ďumbierom 3, 97644, Mýto pod Ďumbierom
- EBITDA marža12,7 %
- ROA (návratnosť aktív)15,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,1 %
- Zadlženosť21 %
- Kapitálová primeranosť79,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.28netIncome: 25 099revenue: 270 489prevNetIncome: 60 781
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.04equity: 131 558assets: 166 443
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.96equity: 131 558assets: 166 443
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.77revenueYoY: -11.07validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.71netMargin: 9.28ebitda: 34 370revenue: 270 489
Altman Z''-Score9.15Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.08 % vs. predchádzajúce 41.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.96 % vs. predchádzajúce 27.80 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.63× vs. predchádzajúce 2.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.28 % vs. predchádzajúca 19.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.04 % vs. predchádzajúca 72.20 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 270 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 15.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 270 tis. € | 304 tis. € | −11,1 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 80 tis. € | −57,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 72 tis. € | −57,2 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 61 tis. € | −58,7 % |
| Aktíva | 166 tis. € | 147 tis. € | +12,9 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 106 tis. € | +23,6 % |
- 2. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.0%
- Cudzie zdroje21.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 270 tis. € | 166 tis. € | 132 tis. € | 34 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 304 tis. € | 147 tis. € | 106 tis. € | 80 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 237 tis. € | 111 tis. € | 46 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 159 tis. € | 48 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 97 tis. € | 46 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 92 tis. € | 40 tis. € | 4 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 78 tis. € | 41 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 44 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2018
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 2. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 2. 2018
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2018
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 2. 2018
- 6Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 2. 2018
- 7Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 2. 2018
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 2. 2018
- 9Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 2. 2018
- 10Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 2. 2018
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 2. 2018
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 2. 2018
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2018
- 14Služby požičovníod 2. 2. 2018
- 15Informačná činnosťod 2. 2. 2018
- 16Administratívne službyod 2. 2. 2018
- 17Čistiace a upratovacie službyod 2. 2. 2018
- 18Finančný lízingod 2. 2. 2018
- 19Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 2. 2. 2018
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2018
- 21Sťahovacie službyod 2. 2. 2018
- 22Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 2. 2018
- 23Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 2. 2. 2018
- 24Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 2. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51333091
- RÚZ ID
- 1748809
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat304 149 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 3. 2019Registrácia platcu DPHSK2120675601
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna