TZB alpha s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (188 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 2. 2018
- Sídlo
- Čaka 139, 93568, Čaka
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,4 %
- Zadlženosť49 %
- Kapitálová primeranosť50,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.28netIncome: 4 279revenue: 187 797prevNetIncome: 162.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.68equity: 79 559assets: 156 993
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.32equity: 79 559assets: 156 993
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.46revenueYoY: 22.38validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.28netMargin: 2.28ebitda: 4 279revenue: 187 797
Altman Z''-Score2.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.73 % vs. predchádzajúce 0.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.32 % vs. predchádzajúce 56.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.20× vs. predchádzajúce 0.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.28 % vs. predchádzajúca 0.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.68 % vs. predchádzajúca 43.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 188 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+22 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 188 tis. € | 153 tis. € | +22,4 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 658 € | +550,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 592 € | +550,3 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 162 € | +25× |
| Aktíva | 157 tis. € | 174 tis. € | −9,9 % |
| Vlastné imanie | 80 tis. € | 75 tis. € | +5,7 % |
- 17. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.7%
- Cudzie zdroje49.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 188 tis. € | 157 tis. € | 80 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 153 tis. € | 174 tis. € | 75 tis. € | 658 € | 162 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 292 tis. € | 93 tis. € | 75 tis. € | 4 tis. € | 121 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 348 tis. € | 48 tis. € | 62 tis. € | 15 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 124 tis. € | 41 tis. € | -115 tis. € | 197 € | -478 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 151 tis. € | 130 tis. € | 6 tis. € | 287 € | -272 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 115 tis. € | 111 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 2. 2022
- 2Čistiace a upratovacie službyod 26. 2. 2022
- 3Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 26. 2. 2022
- 4Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: pozemné stavbyod 10. 1. 2019
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 2. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 2. 2018
- 7Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 17. 2. 2018
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 2. 2018
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 2. 2018
- 10Prevádzkovanie výdajne stravyod 17. 2. 2018
- 11Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 17. 2. 2018
- 12Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 2. 2018
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 2. 2018
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 17. 2. 2018
- 15Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 2. 2018
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 17. 2. 2018
- 17Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrickýchod 17. 2. 2018
- 18Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 17. 2. 2018
- 19Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 17. 2. 2018
- 20Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 2. 2018
- 21Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51337240
- RÚZ ID
- 1764381
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat348 484 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120686942