SONOSTAR GROUP Ltd s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2018
- Sídlo
- Nezábudková 5, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža15,4 %
- ROA (návratnosť aktív)6,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,1 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.60netIncome: 8 315revenue: 44 715prevNetIncome: 10 015
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.72equity: 68 552assets: 120 864
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.28equity: 68 552assets: 120 864
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.50revenueYoY: -2.23validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 15.38netMargin: 18.60ebitda: 6 876revenue: 44 715
Altman Z''-Score4.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.88 % vs. predchádzajúce 8.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.28 % vs. predchádzajúce 48.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.60 % vs. predchádzajúca 21.90 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.72 % vs. predchádzajúca 51.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 44715 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 18.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 45 tis. € | 46 tis. € | −2,2 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 9 tis. € | −26,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 8 tis. € | −26,5 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 10 tis. € | −17,0 % |
| Aktíva | 121 tis. € | 116 tis. € | +4,0 % |
| Vlastné imanie | 69 tis. € | 60 tis. € | +13,8 % |
- 14. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 15. 1. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.7%
- Cudzie zdroje43.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 45 tis. € | 121 tis. € | 69 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 116 tis. € | 60 tis. € | 9 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 50 tis. € | 92 tis. € | 50 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 27 tis. € | 68 tis. € | 38 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 36 tis. € | 60 tis. € | 36 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 36 tis. € | 53 tis. € | 32 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 42 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 2. 2018 → 12. 12. 2025
MEDICAL IT services, spol. s r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 2. 2018
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 2. 2018
- 4Prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 2. 2018
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 2. 2018
- 6Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 2. 2018
- 7Reklamné a marketingové službyod 14. 2. 2018
- 8Administratívne službyod 14. 2. 2018
- 9Počítačové službyod 14. 2. 2018
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 14. 2. 2018
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 2. 2018
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 2. 2018
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 2. 2018
- 14Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 2. 2018
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51357534
- RÚZ ID
- 1747730
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 15. 1. 2026Registrácia platcu DPHSK2120702375
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat49 556 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 14. 2. 2018Zmena obchodného mena→ MEDICAL IT services, spol. s r.o.