Pod Strechou Stav s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (138 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2018
- Sídlo
- Sedlice 186, 08243, Sedlice
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)6,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)60,5 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.34netIncome: 3 222revenue: 137 661prevNetIncome: -1 012
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.33equity: 5 325assets: 51 550
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.67equity: 5 325assets: 51 550
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.17revenueYoY: 11.85validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.53netMargin: 2.34ebitda: 6 240revenue: 137 661
Altman Z''-Score1.04Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.25 % vs. predchádzajúce -2.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.67 % vs. predchádzajúce 94.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.67× vs. predchádzajúce 3.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.34 % vs. predchádzajúca -0.82 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.33 % vs. predchádzajúca 5.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 138 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 138 tis. € | 123 tis. € | +11,9 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 1 tis. € | +469,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 986 € | +469,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -1 tis. € | +418,4 % |
| Aktíva | 52 tis. € | 41 tis. € | +26,5 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 2 tis. € | +153,3 % |
- 14. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.3%
- Cudzie zdroje89.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 138 tis. € | 52 tis. € | 5 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 123 tis. € | 41 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 196 tis. € | 40 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 130 tis. € | 38 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 36 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | -344 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 48 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 418 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 32 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 385 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1odstraňovanie azbestu alebo materiálov obsahujúcich azbest zo stavieb v exteriéroch bez súvisu s vnútornými priestormi budov, v ktorých nie je možné z technického hľadiska vytvoriť kontrolované pásmo s podtlakovým systémomod 20. 7. 2019
- 2podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 20. 7. 2019
- 3klampiarstvood 14. 2. 2018
- 4výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 14. 2. 2018
- 5výroba a hutnícke spracovanie kovovod 14. 2. 2018
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 2. 2018
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 2. 2018
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 2. 2018
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 2. 2018
- 10tesárstvood 14. 2. 2018
- 11nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 2. 2018
- 12inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 2. 2018
- 13dizajnérske činnostiod 14. 2. 2018
- 14fotografické službyod 14. 2. 2018
- 15služby požičovníod 14. 2. 2018
- 16prenájom hnuteľných vecíod 14. 2. 2018
- 17organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 2. 2018
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2018
- 19pokrývačstvood 14. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51401576
- RÚZ ID
- 1752048
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat195 694 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 21. 9. 2020Registrácia platcu DPHSK2120687063
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna