VIACARE, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (544 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 2. 2018
- Sídlo
- Hurbanova 1353/6, 02401, Kysucké Nové Mesto
- EBITDA marža30,4 %
- ROA (návratnosť aktív)24,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,6 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.34netIncome: 116 089revenue: 544 122prevNetIncome: 80 427
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.12equity: 300 506assets: 483 746
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.88equity: 300 506assets: 483 746
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.21revenueYoY: 19.30validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.39netMargin: 21.34ebitda: 165 332revenue: 544 122
Altman Z''-Score8.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.95 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.00 % vs. predchádzajúce 19.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.88 % vs. predchádzajúce 38.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.12× vs. predchádzajúce 1.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.34 % vs. predchádzajúca 17.63 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.12 % vs. predchádzajúca 61.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 544 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 21.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 544 tis. € | 456 tis. € | +19,3 % |
| EBITDA | 165 tis. € | 137 tis. € | +20,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 149 tis. € | 123 tis. € | +20,9 % |
| Čistý zisk | 116 tis. € | 80 tis. € | +44,3 % |
| Aktíva | 484 tis. € | 420 tis. € | +15,2 % |
| Vlastné imanie | 301 tis. € | 258 tis. € | +16,7 % |
- 3. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.1%
- Cudzie zdroje37.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 544 tis. € | 484 tis. € | 301 tis. € | 165 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 456 tis. € | 420 tis. € | 258 tis. € | 137 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 474 tis. € | 372 tis. € | 247 tis. € | 156 tis. € | 98 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 506 tis. € | 403 tis. € | 209 tis. € | 215 tis. € | 143 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 228 tis. € | 138 tis. € | 65 tis. € | 33 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 240 tis. € | 112 tis. € | 52 tis. € | 47 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 93 tis. € | 98 tis. € | 25 tis. € | 30 tis. € | 20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb peňaženky virtuálnej menyod 29. 8. 2023
- 2Poskytovanie služieb zmenárne virtuálnej menyod 29. 8. 2023
- 3Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti - ambulancia zubného lekárstva na poskytovanie špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v odbore zubné lekárstvo - ambulancia čeľustnej ortopédie na poskytovanie špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v odbore čeľustná ortopédiaod 3. 5. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 2. 2018
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 2. 2018
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 2. 2018
- 7Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 2. 2018
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 2. 2018
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 2. 2018
- 10Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 3. 2. 2018
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 2. 2018
- 12Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 3. 2. 2018
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 2. 2018
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 3. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51401690
- RÚZ ID
- 1747633
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat544 122 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 23. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2120675711
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna