X-TM Company s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (134 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2018
- Sídlo
- Mikszáthova 3663/26, 94304, Obid
- EBITDA marža27,6 %
- ROA (návratnosť aktív)50,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)62,0 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť81,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.26netIncome: 28 447revenue: 133 789prevNetIncome: 35 152
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.46equity: 45 875assets: 56 314
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.54equity: 45 875assets: 56 314
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.54revenueYoY: -0.179validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.62netMargin: 21.26ebitda: 36 959revenue: 133 789
Altman Z''-Score26.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 16.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 50.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 50.51 % vs. predchádzajúce 55.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.54 % vs. predchádzajúce 19.12 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 2.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.26 % vs. predchádzajúca 26.23 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.46 % vs. predchádzajúca 80.88 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 21.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.21 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 134 tis. € | 134 tis. € | −0,2 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 45 tis. € | −18,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 33 tis. € | 41 tis. € | −18,4 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 35 tis. € | −19,1 % |
| Aktíva | 56 tis. € | 64 tis. € | −11,4 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 51 tis. € | −10,8 % |
- 1. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie81.5%
- Cudzie zdroje18.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 134 tis. € | 56 tis. € | 46 tis. € | 37 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 134 tis. € | 64 tis. € | 51 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 138 tis. € | 82 tis. € | 66 tis. € | 68 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 131 tis. € | 65 tis. € | 52 tis. € | 59 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 98 tis. € | 31 tis. € | 31 tis. € | 32 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 104 tis. € | 32 tis. € | 33 tis. € | 35 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 124 tis. € | 39 tis. € | 38 tis. € | 42 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 98 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | 44 tis. € | 35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 1. 3. 2018
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom (veľkoobchod)od 1. 3. 2018
- 3Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 3. 2018
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2018
- 5Fotografické službyod 1. 3. 2018
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 1. 3. 2018
- 7Čistiace a upratovacie službyod 1. 3. 2018
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 3. 2018
- 9Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 1. 3. 2018
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 1. 3. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51403986
- RÚZ ID
- 1759263
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat137 786 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 6. 2018Registrácia platcu DPHSK2120722362