KREL, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2018
- Sídlo
- Hrabovecká 540/3, 08641, Raslavice
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,7 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť20,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.923netIncome: 18 444revenue: 1 997 692prevNetIncome: 3 795
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.63equity: 98 790assets: 478 837
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.37equity: 98 790assets: 478 837
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.31revenueYoY: 25.45validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.48netMargin: 0.923ebitda: 129 458revenue: 1 997 692
Altman Z''-Score2.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.85 % vs. predchádzajúce 0.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.37 % vs. predchádzajúce 82.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.17× vs. predchádzajúce 3.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.92 % vs. predchádzajúca 0.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.63 % vs. predchádzajúca 17.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 2.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | 1,6 mil. € | +25,4 % |
| EBITDA | 129 tis. € | 33 tis. € | +289,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 117 tis. € | 30 tis. € | +289,1 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 4 tis. € | +386,0 % |
| Aktíva | 479 tis. € | 454 tis. € | +5,4 % |
| Vlastné imanie | 99 tis. € | 79 tis. € | +24,5 % |
- 8. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.6%
- Cudzie zdroje79.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 479 tis. € | 99 tis. € | 129 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 454 tis. € | 79 tis. € | 33 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,2 mil. € | 460 tis. € | 76 tis. € | 112 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 739 tis. € | 137 tis. € | 21 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 2. 2018 → 20. 7. 2021
KD Elektro, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 2. 2018
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 2. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 2. 2018
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 8. 2. 2018
- 5Výroba potravinárskych výrobkovod 8. 2. 2018
- 6Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 8. 2. 2018
- 7Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 8. 2. 2018
- 8Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 8. 2. 2018
- 9Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 8. 2. 2018
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 8. 2. 2018
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 2. 2018
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 2. 2018
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 8. 2. 2018
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 2. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 2. 2018
- 16Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 2. 2018
- 17Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 8. 2. 2018
- 18Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 2. 2018
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 8. 2. 2018
- 20Čistiace a upratovacie službyod 8. 2. 2018
- 21Administratívne službyod 8. 2. 2018
- 22Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 8. 2. 2018
- 23Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 8. 2. 2018
- 24Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 8. 2. 2018
- 25Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 8. 2. 2018
- 26Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 2. 2018
- 27Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 8. 2. 2018
- 28Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 8. 2. 2018
- 29Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 8. 2. 2018
- 30Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 8. 2. 2018
- 31Dizajnérske činnostiod 8. 2. 2018
- 32Organizovanie spoločenských, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 2. 2018
- 33Sťahovacie službyod 8. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51404079
- RÚZ ID
- 1750526
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 249 216 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2120678769
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 8. 2. 2018Zmena obchodného mena→ KD Elektro, s. r. o.