NICE stav s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (219 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 2. 2018
- Sídlo
- Dúbravská cesta 2, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža-31,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-13,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-207,1 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -32.79netIncome: -71 675revenue: 218 592prevNetIncome: -10 126
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.33equity: 34 614assets: 547 111
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.67equity: 34 614assets: 547 111
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.89revenueYoY: -70.74validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -31.58netMargin: -32.79ebitda: -69 025revenue: 218 592
Altman Z''-Score-0.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -13.10 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.10 % vs. predchádzajúce -1.41 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.67 % vs. predchádzajúce 85.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 1.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -32.79 % vs. predchádzajúca -1.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.33 % vs. predchádzajúca 14.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -207 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (34614 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 71 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -32.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 219 tis. € | 747 tis. € | −70,7 % |
| EBITDA | -69 tis. € | -7 tis. € | −841,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -62 tis. € | -7 tis. € | −841,5 % |
| Čistý zisk | -72 tis. € | -10 tis. € | −607,8 % |
| Aktíva | 547 tis. € | 719 tis. € | −23,9 % |
| Vlastné imanie | 35 tis. € | 106 tis. € | −67,4 % |
- 7. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.3%
- Cudzie zdroje93.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 219 tis. € | 547 tis. € | 35 tis. € | -69 tis. € | -72 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 747 tis. € | 719 tis. € | 106 tis. € | -7 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 437 tis. € | 589 tis. € | 116 tis. € | 121 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 296 tis. € | 251 tis. € | 26 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 193 tis. € | 130 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 114 tis. € | 52 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 770 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla21. 7. 2018 → 23. 11. 2019
Zámocké schody 2/A, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla24. 3. 2018 → 20. 7. 2018
Košická 52/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti7. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 2. 2018 → 23. 3. 2018
METIX s.r.o.
- Zmena sídla7. 2. 2018 → 23. 3. 2018
Tajovského 34, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51404141
- RÚZ ID
- 1748894
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat747 078 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 21. 7. 2018Zmena sídlaZámocké schody 2/A, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 24. 3. 2018Zmena sídlaKošická 52/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 7. 2. 2018Zmena obchodného mena→ METIX s.r.o.
- 7. 2. 2018Zmena sídlaTajovského 34, Banská Bystrica