BESO, spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (203 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2018
- Sídlo
- Plynárenská 3A, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža8,4 %
- ROA (návratnosť aktív)9,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,8 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.00netIncome: 12 177revenue: 202 956prevNetIncome: -3 479
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.18equity: 55 952assets: 132 648
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.82equity: 55 952assets: 132 648
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.71revenueYoY: 49.82validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.41netMargin: 6.00ebitda: 17 075revenue: 202 956
Altman Z''-Score3.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.18 % vs. predchádzajúce -1.95 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.82 % vs. predchádzajúce 75.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.53× vs. predchádzajúce 0.76×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.00 % vs. predchádzajúca -2.57 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.18 % vs. predchádzajúca 24.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 25 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 50 % na 203 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+50 %), ale aktíva klesajú (-25 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 203 tis. € | 135 tis. € | +49,8 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 3 tis. € | +572,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 2 tis. € | +572,2 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | -3 tis. € | +450,0 % |
| Aktíva | 133 tis. € | 178 tis. € | −25,5 % |
| Vlastné imanie | 56 tis. € | 44 tis. € | +27,8 % |
- 15. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.2%
- Cudzie zdroje57.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 203 tis. € | 133 tis. € | 56 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 135 tis. € | 178 tis. € | 44 tis. € | 3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 62 tis. € | 145 tis. € | 47 tis. € | 3 tis. € | 181 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 309 tis. € | 127 tis. € | 47 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 280 tis. € | 232 tis. € | 45 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 325 tis. € | 275 tis. € | 41 tis. € | 4 tis. € | 305 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 576 tis. € | 159 tis. € | 41 tis. € | 51 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 157 tis. € | 109 tis. € | 23 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 20. 6. 2018
- 2medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 20. 6. 2018
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 15. 2. 2018
- 4Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 15. 2. 2018
- 5Výroba potravinárskych výrobkovod 15. 2. 2018
- 6Textilná výrobaod 15. 2. 2018
- 7Odevná výrobaod 15. 2. 2018
- 8Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 2. 2018
- 9Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 15. 2. 2018
- 10Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 15. 2. 2018
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 2. 2018
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 2. 2018
- 13Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 15. 2. 2018
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 2. 2018
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 2. 2018
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 2. 2018
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 2. 2018
- 18Sťahovacie službyod 15. 2. 2018
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2018
- 20Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 2. 2018
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 2. 2018
- 22Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 2. 2018
- 23Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 2. 2018
- 24Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2018
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 2. 2018
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 2. 2018
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 2. 2018
- 28Dizajnérske činnostiod 15. 2. 2018
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2018
- 30Čistiace a upratovacie službyod 15. 2. 2018
- 31Administratívne službyod 15. 2. 2018
- 32Verejné obstarávanieod 15. 2. 2018
- 33Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2018
- 34Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 15. 2. 2018
- 35Opravy pracovných strojovod 15. 2. 2018
- 36Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 2. 2018
- 37Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51412195
- RÚZ ID
- 1749226
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat575 525 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 8. 2018Registrácia platcu DPHSK2120763447