Oxam s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (709 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2018
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,6 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.360netIncome: 2 553revenue: 708 990prevNetIncome: 629.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.99equity: 8 930assets: 449 857
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.01equity: 8 930assets: 449 857
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 45.85revenueYoY: -1.16validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.469netMargin: 0.360ebitda: 3 326revenue: 708 990
Altman Z''-Score0.13Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.57 % vs. predchádzajúce 0.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.01 % vs. predchádzajúce 98.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.58× vs. predchádzajúce 2.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.36 % vs. predchádzajúca 0.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.99 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 709 tis. € | 717 tis. € | −1,2 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 892 € | +272,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 803 € | +272,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 629 € | +305,9 % |
| Aktíva | 450 tis. € | 357 tis. € | +26,0 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 6 tis. € | +40,0 % |
- 14. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.0%
- Cudzie zdroje98.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 709 tis. € | 450 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 717 tis. € | 357 tis. € | 6 tis. € | 892 € | 629 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 333 tis. € | 86 tis. € | 6 tis. € | 950 € | 748 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 2. 2018 → 30. 12. 2021
A. Kmeťa 24, Martin
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51414597
- RÚZ ID
- 1747704
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat717 300 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 14. 2. 2018Zmena sídlaA. Kmeťa 24, Martin