BAJKY ŠPORT s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (328 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 2. 2018
- Sídlo
- Národná 676/11, 01001, Žilina
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,4 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť28,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.075netIncome: -246.00revenue: 327 543prevNetIncome: 18 422
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.41equity: 57 621assets: 202 844
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.59equity: 57 621assets: 202 844
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.58revenueYoY: -11.70validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.46netMargin: -0.075ebitda: 14 597revenue: 327 543
Altman Z''-Score2.24Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.56 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.12 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.12 % vs. predchádzajúce 9.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.59 % vs. predchádzajúce 69.57 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 1.95×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.08 % vs. predchádzajúca 4.97 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.41 % vs. predchádzajúca 30.43 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 12 % na 328 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 328 tis. € | 371 tis. € | −11,7 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 35 tis. € | −58,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 31 tis. € | −58,2 % |
| Čistý zisk | -246 € | 18 tis. € | −101,3 % |
| Aktíva | 203 tis. € | 190 tis. € | +6,7 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 58 tis. € | −0,4 % |
- 16. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.4%
- Cudzie zdroje71.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 328 tis. € | 203 tis. € | 58 tis. € | 15 tis. € | -246 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 371 tis. € | 190 tis. € | 58 tis. € | 35 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 330 tis. € | 145 tis. € | 39 tis. € | 6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 307 tis. € | 157 tis. € | 46 tis. € | 14 tis. € | -502 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 297 tis. € | 168 tis. € | 39 tis. € | 28 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 315 tis. € | -15 tis. € | 18 tis. € | 38 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 230 tis. € | 121 tis. € | 10 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 196 tis. € | 105 tis. € | 9 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 16. 2. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 2. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 2. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 16. 2. 2018
- 5Reklamné a marketingové službyod 16. 2. 2018
- 6Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 16. 2. 2018
- 7Prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 2. 2018
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 16. 2. 2018
- 9Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 16. 2. 2018
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51421925
- RÚZ ID
- 1750871
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat370 946 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 21. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120686579