M+K Work, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 237 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (351 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2018
- Sídlo
- Filická 10/67, 05801, Gánovce
- EBITDA marža4,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,2 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.37netIncome: 8 318revenue: 350 960prevNetIncome: -2 012
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.53equity: 16 892assets: 108 769
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.47equity: 16 892assets: 108 769
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.43revenueYoY: 237.46validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.51netMargin: 2.37ebitda: 15 836revenue: 350 960
Altman Z''-Score1.69Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.65 % vs. predchádzajúce -10.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.47 % vs. predchádzajúce 53.25 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.23× vs. predchádzajúce 5.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.37 % vs. predchádzajúca -1.93 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.53 % vs. predchádzajúca 46.75 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +237 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 237 % na 351 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 493 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 351 tis. € | 104 tis. € | +237,5 % |
| EBITDA | 16 tis. € | -2 tis. € | +10× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | -2 tis. € | +10× |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -2 tis. € | +513,4 % |
| Aktíva | 109 tis. € | 18 tis. € | +493,1 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 9 tis. € | +97,0 % |
- 22. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.5%
- Cudzie zdroje84.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 351 tis. € | 109 tis. € | 17 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 104 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 50 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 39 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 560 € | 476 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 55 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 115 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | 447 € | 353 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 2. 2018
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 22. 2. 2018
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 22. 2. 2018
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 22. 2. 2018
- 6Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 22. 2. 2018
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 2. 2018
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 22. 2. 2018
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 2. 2018
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 2. 2018
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 2. 2018
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 2. 2018
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 2. 2018
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 2. 2018
- 15Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 22. 2. 2018
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 2. 2018
- 17Čistiace a upratovacie službyod 22. 2. 2018
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 22. 2. 2018
- 19Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 22. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51422387
- RÚZ ID
- 1764978
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat350 960 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120688295
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna