Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

THE VOLGA lifestyle, s. r. o.

aktívna
SNP 131/18, 91451, Trenčianske Teplice
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)94 tis. €
79,6 %vs 2021
Zisk (2022)432 €
76,9 %vs 2021
Vlastné imanie (2022)11 tis. €
4,1 %vs 2021
Zadlženosť (2022)34 %
59,5 %Nízkavs 2021
ROE (2022)3.9 %
77,8 %Slabévs 2021

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 80 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 51/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (94 tis. €).

Pokles tržiebtržby -80 % medziročne
Nízka maržačistá marža len 0.5 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 66 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 2. 2018
Sídlo
SNP 131/18, 91451, Trenčianske Teplice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
  • Zadlženosť34 %
  • Kapitálová primeranosť65,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (94 tis. €).
51/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.462
  • netIncome: 432.00
  • revenue: 93 597
  • prevNetIncome: 1 871
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 65.60
  • equity: 11 068
  • assets: 16 871
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 34.40
  • equity: 11 068
  • assets: 16 871
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 15.45
  • revenueYoY: -79.57
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.584
  • netMargin: 0.462
  • ebitda: 547.00
  • revenue: 93 597
Altman Z''-Score4.65Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.29aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.17aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.19aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.56 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.56 % vs. predchádzajúce 2.67 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 34.40 % vs. predchádzajúce 84.83 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 5.55× vs. predchádzajúce 6.54×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.46 % vs. predchádzajúca 0.41 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.60 % vs. predchádzajúca 15.17 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 76 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 80 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby94 tis. €458 tis. €−79,6 %
EBITDA547 €2 tis. €−77,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)492 €2 tis. €−77,8 %
Čistý zisk432 €2 tis. €−76,9 %
Aktíva17 tis. €70 tis. €−75,9 %
Vlastné imanie11 tis. €11 tis. €+4,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 2. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby