Archimetes, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (433 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2018
- Sídlo
- Košická 905/52A, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža55,4 %
- ROA (návratnosť aktív)84,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,1 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť86,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 43.39netIncome: 187 716revenue: 432 645prevNetIncome: 169 951
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 86.93equity: 193 326assets: 222 391
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 13.07equity: 193 326assets: 222 391
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.53revenueYoY: 6.73validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 55.43netMargin: 43.39ebitda: 239 796revenue: 432 645
Altman Z''-Score34.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 19.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 84.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 84.41 % vs. predchádzajúce 84.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 13.07 % vs. predchádzajúce 12.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 2.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 43.39 % vs. predchádzajúca 41.93 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 86.93 % vs. predchádzajúca 87.52 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 433 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 43.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.43 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 55.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 433 tis. € | 405 tis. € | +6,7 % |
| EBITDA | 240 tis. € | 217 tis. € | +10,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 216 tis. € | 196 tis. € | +10,3 % |
| Čistý zisk | 188 tis. € | 170 tis. € | +10,5 % |
| Aktíva | 222 tis. € | 201 tis. € | +10,9 % |
| Vlastné imanie | 193 tis. € | 176 tis. € | +10,1 % |
- 27. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie86.9%
- Cudzie zdroje13.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 433 tis. € | 222 tis. € | 193 tis. € | 240 tis. € | 188 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 405 tis. € | 201 tis. € | 176 tis. € | 217 tis. € | 170 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 600 tis. € | 390 tis. € | 321 tis. € | 370 tis. € | 290 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 400 tis. € | 218 tis. € | 183 tis. € | 164 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 306 tis. € | 210 tis. € | 177 tis. € | 154 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 397 tis. € | 284 tis. € | 244 tis. € | 277 tis. € | 218 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 325 tis. € | 243 tis. € | 186 tis. € | 215 tis. € | 170 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 83 tis. € | 58 tis. € | 43 tis. € | 49 tis. € | 38 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 2. 2018
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 2. 2018
- 3Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 2. 2018
- 4Administratívne službyod 27. 2. 2018
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 27. 2. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 2. 2018
- 7Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 27. 2. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 2. 2018
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 2. 2018
- 10Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 2. 2018
- 11Verejné obstarávanieod 27. 2. 2018
- 12Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 27. 2. 2018
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 2. 2018
- 14Vývoj softvéru v zmysle autorského zákonaod 27. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51424631
- RÚZ ID
- 1759945
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat599 596 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 30. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2120702771