OBCHOD S PALIVOM BB s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 106 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (525 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 2. 2018
- Sídlo
- Sládkovičova 6583/37A, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža17,7 %
- ROA (návratnosť aktív)18,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť227 %
- Kapitálová primeranosť-127,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.84netIncome: 56 904revenue: 524 773prevNetIncome: -279 808
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -127.29equity: -387 059assets: 304 074
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 227.29equity: -387 059assets: 304 074
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.92revenueYoY: 106.06validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.68netMargin: 10.84ebitda: 92 763revenue: 524 773
Altman Z''-Score-6.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.71 % vs. predchádzajúce -86.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 227.29 % vs. predchádzajúce 237.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.73× vs. predchádzajúce 0.79×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.84 % vs. predchádzajúca -109.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -127.29 % vs. predchádzajúca -137.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 106 % na 525 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
ROA 18.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 525 tis. € | 255 tis. € | +106,1 % |
| EBITDA | 93 tis. € | -266 tis. € | +134,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 83 tis. € | -239 tis. € | +134,9 % |
| Čistý zisk | 57 tis. € | -280 tis. € | +120,3 % |
| Aktíva | 304 tis. € | 323 tis. € | −5,9 % |
| Vlastné imanie | -387 tis. € | -444 tis. € | +12,8 % |
- 21. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 691 tis. €
- Aktíva spolu
- 304 tis. €
- Vlastné imanie
- −387 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 525 tis. € | 304 tis. € | -387 tis. € | 93 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 255 tis. € | 323 tis. € | -444 tis. € | -266 tis. € | -280 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 467 tis. € | 365 tis. € | -164 tis. € | -117 tis. € | -137 tis. € | EUR |
| 2022 | Mimoriadna | 172 tis. € | 443 tis. € | -70 tis. € | -34 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 610 tis. € | 579 tis. € | -27 tis. € | -100 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 534 tis. € | 700 tis. € | 88 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 463 tis. € | 839 tis. € | 78 tis. € | 67 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 187 tis. € | 555 tis. € | 52 tis. € | 38 tis. € | 27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 2. 2018 → 19. 5. 2025
Sládkovičova 37/A, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uvádzanie fluórovaných skleníkových plynov na trhod 9. 7. 2025
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 6. 2022
- 3Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 1. 4. 2019
- 4Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 1. 4. 2019
- 5Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 1. 4. 2019
- 6Sťahovacie službyod 21. 2. 2018
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 21. 2. 2018
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 2. 2018
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 2. 2018
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 2. 2018
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 2. 2018
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 2. 2018
- 13Faktoring a forfaitingod 21. 2. 2018
- 14Vedenie účtovníctvaod 21. 2. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 2. 2018
- 16Reklamné a marketingové službyod 21. 2. 2018
- 17Administratívne službyod 21. 2. 2018
- 18Skladovanie a uskladňovanieod 21. 2. 2018
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 2. 2018
- 20Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 2. 2018
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 2. 2018
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 21. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51424843
- RÚZ ID
- 1749356
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Mimoriadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat609 621 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 15. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120688922
- 21. 2. 2018Zmena sídlaSládkovičova 37/A, Banská Bystrica