PS Les s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 264 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (345 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2018
- Sídlo
- Nová Bystrica 448, 02305, Nová Bystrica
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,3 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.05netIncome: 3 630revenue: 344 857prevNetIncome: 10 744
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.49equity: 20 944assets: 199 626
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.51equity: 20 944assets: 199 626
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 634.00revenueYoY: 264.33validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.07netMargin: 1.05ebitda: 7 152revenue: 344 857
Altman Z''-Score0.79Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.82 % vs. predchádzajúce 16.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.51 % vs. predchádzajúce 73.57 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.73× vs. predchádzajúce 1.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.05 % vs. predchádzajúca 11.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.49 % vs. predchádzajúca 26.43 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +264 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 264 % na 345 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 264 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 345 tis. € | 95 tis. € | +264,3 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 14 tis. € | −48,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 12 tis. € | −48,5 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 11 tis. € | −66,2 % |
| Aktíva | 200 tis. € | 66 tis. € | +204,8 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 17 tis. € | +21,0 % |
- 28. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.5%
- Cudzie zdroje89.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 345 tis. € | 200 tis. € | 21 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 95 tis. € | 66 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 7 tis. € | 7 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 7 tis. € | 7 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 2. 2018 → 30. 4. 2020
EL – PAKT, s.r.o.
- Zmena sídla28. 2. 2018 → 30. 4. 2020
Raková 345, Raková
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 5. 2020
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 2. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 2. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 2. 2018
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 2. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 2. 2018
- 7Čistiace a upratovacie službyod 28. 2. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51427664
- RÚZ ID
- 1760255
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat344 857 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 28. 2. 2018Zmena obchodného mena→ EL – PAKT, s.r.o.
- 28. 2. 2018Zmena sídlaRaková 345, Raková