KOMÍNY s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 227 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (399 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 2. 2018
- Sídlo
- Mokraďská 470, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža66,0 %
- ROA (návratnosť aktív)22,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť191 %
- Kapitálová primeranosť-90,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.71netIncome: 22 797revenue: 399 306prevNetIncome: -43 024
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -90.86equity: -90 714assets: 99 844
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 190.86equity: -90 714assets: 99 844
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.78revenueYoY: 226.95validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 65.98netMargin: 5.71ebitda: 263 467revenue: 399 306
Altman Z''-Score9.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.79 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 15.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.83 % vs. predchádzajúce -33.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 190.86 % vs. predchádzajúce 182.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.00× vs. predchádzajúce 0.96×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.71 % vs. predchádzajúca -35.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -90.86 % vs. predchádzajúca -82.23 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +227 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 227 % na 399 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 66.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 399 tis. € | 122 tis. € | +227,0 % |
| EBITDA | 263 tis. € | -34 tis. € | +876,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 237 tis. € | -31 tis. € | +876,2 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | -43 tis. € | +153,0 % |
| Aktíva | 100 tis. € | 128 tis. € | −21,7 % |
| Vlastné imanie | -91 tis. € | -105 tis. € | +13,5 % |
- 16. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 191 tis. €
- Aktíva spolu
- 100 tis. €
- Vlastné imanie
- −91 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 399 tis. € | 100 tis. € | -91 tis. € | 263 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 122 tis. € | 128 tis. € | -105 tis. € | -34 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 274 tis. € | 126 tis. € | -62 tis. € | 34 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 211 tis. € | 132 tis. € | -22 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 138 tis. € | 57 tis. € | -40 tis. € | -29 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 123 tis. € | 55 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 67 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51427940
- RÚZ ID
- 1747570
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat399 306 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2120687448