Agentúra MBM, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (34 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2018
- Sídlo
- Kalinčiakova 6028/18, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža-21,4 %
- ROA (návratnosť aktív)12,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,8 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.28netIncome: 3 855revenue: 34 161prevNetIncome: 2 805
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.36equity: 4 026assets: 30 131
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.64equity: 4 026assets: 30 131
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -10.89revenueYoY: -47.31validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -21.37netMargin: 11.28ebitda: -7 300revenue: 34 161
Altman Z''-Score-1.06Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.79 % vs. predchádzajúce 9.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.64 % vs. predchádzajúce 99.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.13× vs. predchádzajúce 2.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.28 % vs. predchádzajúca 4.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.36 % vs. predchádzajúca 0.55 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 34161 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 47 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 11.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 12.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 34 tis. € | 65 tis. € | −47,3 % |
| EBITDA | -7 tis. € | 18 tis. € | −139,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -7 tis. € | 17 tis. € | −139,5 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 3 tis. € | +37,4 % |
| Aktíva | 30 tis. € | 31 tis. € | −3,4 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 172 € | +22× |
- 24. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.4%
- Cudzie zdroje86.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 34 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | -7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 65 tis. € | 31 tis. € | 172 € | 18 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 66 tis. € | 7 tis. € | -3 tis. € | 2 tis. € | 700 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 27 tis. € | 4 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | -13 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 87 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | -23 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 113 tis. € | 29 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 77 tis. € | 55 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie umeleckej agentúryod 24. 2. 2018
- 2Organizovanie kultúrnych, športových a iných spoločenských podujatíod 24. 2. 2018
- 3Vydavateľská činnosťod 24. 2. 2018
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 2. 2018
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 2. 2018
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 2. 2018
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 2. 2018
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 24. 2. 2018
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 2. 2018
- 10Poradenská činnosť v oblasti zdravého životného štýlu a zdravej výživyod 24. 2. 2018
- 11Marketingové poradenstvood 24. 2. 2018
- 12Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 24. 2. 2018
- 13Uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja, výroby a obchoduod 24. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51434253
- RÚZ ID
- 1747163
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat113 142 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2120691551