AWEMAX s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (98 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2018
- Sídlo
- Ulica Rudolfa Hanáka 3422/19, 94901, Nitra
- EBITDA marža31,3 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,5 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 27.46netIncome: 26 848revenue: 97 788prevNetIncome: 26 416
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.05equity: 173 135assets: 227 656
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.95equity: 173 135assets: 227 656
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.757revenueYoY: 16.00validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.25netMargin: 27.46ebitda: 30 559revenue: 97 788
Altman Z''-Score8.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.79 % vs. predchádzajúce 17.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.95 % vs. predchádzajúce 3.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 27.46 % vs. predchádzajúca 31.34 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.05 % vs. predchádzajúca 96.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 98 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 27.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.27 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 98 tis. € | 84 tis. € | +16,0 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 29 tis. € | +4,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 26 tis. € | +4,4 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 26 tis. € | +1,6 % |
| Aktíva | 228 tis. € | 151 tis. € | +50,6 % |
| Vlastné imanie | 173 tis. € | 146 tis. € | +18,4 % |
- 22. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.1%
- Cudzie zdroje23.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 98 tis. € | 228 tis. € | 173 tis. € | 31 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 84 tis. € | 151 tis. € | 146 tis. € | 29 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 88 tis. € | 125 tis. € | 125 tis. € | 22 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 46 tis. € | 137 tis. € | 130 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 165 tis. € | 166 tis. € | 142 tis. € | 2 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 98 tis. € | 186 tis. € | 161 tis. € | 48 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 143 tis. € | 185 tis. € | 121 tis. € | 96 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 103 tis. € | 80 tis. € | 46 tis. € | 53 tis. € | 41 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 2. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 2. 2018
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2018
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 2. 2018
- 5Vedenie účtovníctvaod 22. 2. 2018
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 22. 2. 2018
- 7Administratívne službyod 22. 2. 2018
- 8Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51434580
- RÚZ ID
- 1756263
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat164 939 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 8. 6. 2018Registrácia platcu DPHSK2120715498