Spencer Medical s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 143 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 3. 2018
- Sídlo
- Turbínová 13, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)73,6 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.00netIncome: 31 776revenue: 1 058 127prevNetIncome: 538.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.06equity: 43 178assets: 429 418
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.94equity: 43 178assets: 429 418
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 118.32revenueYoY: 143.25validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.39netMargin: 3.00ebitda: 46 448revenue: 1 058 127
Altman Z''-Score1.22Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.40 % vs. predchádzajúce 0.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.94 % vs. predchádzajúce 94.44 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.46× vs. predchádzajúce 2.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.00 % vs. predchádzajúca 0.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.06 % vs. predchádzajúca 5.56 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 143 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 279 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 435 tis. € | +143,3 % |
| EBITDA | 46 tis. € | 19 tis. € | +138,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 42 tis. € | 17 tis. € | +138,9 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 538 € | +58× |
| Aktíva | 429 tis. € | 205 tis. € | +109,4 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 11 tis. € | +278,7 % |
- 3. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.1%
- Cudzie zdroje89.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 429 tis. € | 43 tis. € | 46 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 435 tis. € | 205 tis. € | 11 tis. € | 19 tis. € | 538 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 366 tis. € | 99 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 573 tis. € | 73 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | -483 € | -569 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 32 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 121 € | 52 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 21 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 3. 2018 → 22. 9. 2023
Kifli s. r. o.
- Zmena sídla3. 3. 2018 → 22. 9. 2023
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 3. 2018
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 3. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 3. 2018
- 4Administratívne službyod 3. 3. 2018
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 3. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 3. 2018
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 3. 2018
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 3. 3. 2018
- 9Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 3. 2018
- 10Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 3. 2018
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 3. 2018
- 12Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 3. 3. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51436817
- RÚZ ID
- 1754535
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 058 127 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 3. 2021Registrácia platcu DPHSK2120707743
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 3. 3. 2018Zmena obchodného mena→ Kifli s. r. o.
- 3. 3. 2018Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača