ANNA HOUSE s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 107 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
je dlhodobo stratová, vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2018
- Sídlo
- Kamenica nad Hronom 29/29, 94365, Kamenica nad Hronom
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-62,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť148 %
- Kapitálová primeranosť-47,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 531.56netIncome: -45 071revenue: -8 479prevNetIncome: -7 185
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -47.87equity: -34 357assets: 71 773
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 147.87equity: -34 357assets: 71 773
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.41revenueYoY: -106.72validHistoryYears: 3.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 516.76netMargin: 531.56ebitda: -43 816revenue: -8 479
Altman Z''-Score-6.92Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -62.80 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -62.80 % vs. predchádzajúce -7.75 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 147.87 % vs. predchádzajúce 97.08 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív -0.12× vs. predchádzajúce 1.36×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -47.87 % vs. predchádzajúca 2.92 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 107 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 531.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 5.32 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 516.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | -8 tis. € | 126 tis. € | −106,7 % |
| EBITDA | -44 tis. € | -6 tis. € | −641,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -39 tis. € | -5 tis. € | −641,8 % |
| Čistý zisk | -45 tis. € | -7 tis. € | −527,3 % |
| Aktíva | 72 tis. € | 93 tis. € | −22,6 % |
| Vlastné imanie | -34 tis. € | 3 tis. € | −14× |
- 22. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 106 tis. €
- Aktíva spolu
- 72 tis. €
- Vlastné imanie
- −34 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | -8 tis. € | 72 tis. € | -34 tis. € | -44 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 126 tis. € | 93 tis. € | 3 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 151 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 96 tis. € | 39 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena23. 3. 2018 → 1. 7. 2019
ANDE HOUSE s.r.o.
- Zmena sídla23. 3. 2018 → 1. 7. 2019
Kamenica nad Hronom 376, Kamenica nad Hronom
- Založenie spoločnosti22. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena22. 2. 2018 → 22. 3. 2018
S493 trade s.r.o.
- Zmena sídla22. 2. 2018 → 22. 3. 2018
Hlavná 22, Štúrovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba potravinárskych výrobkovod 23. 3. 2018
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 3. 2018
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 3. 2018
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 3. 2018
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 23. 3. 2018
- 6Faktoring a forfaitingod 23. 3. 2018
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2018
- 8Administratívne službyod 22. 2. 2018
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 2. 2018
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 2. 2018
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 2. 2018
- 12Vedenie účtovníctvaod 22. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51438453
- RÚZ ID
- 1754610
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat151 147 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 23. 3. 2018Zmena obchodného mena→ ANDE HOUSE s.r.o.
- 23. 3. 2018Zmena sídlaKamenica nad Hronom 376, Kamenica nad Hronom
- 22. 2. 2018Zmena obchodného mena→ S493 trade s.r.o.
- 22. 2. 2018Zmena sídlaHlavná 22, Štúrovo