PROLOMY SK s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 103 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (206 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2018
- Sídlo
- 298, 91616, Hrachovište
- EBITDA marža-0,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-7,6 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť24,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.50netIncome: -3 091revenue: 205 708prevNetIncome: 5 195
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.56equity: 40 867assets: 166 372
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.44equity: 40 867assets: 166 372
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.22revenueYoY: 103.04validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.415netMargin: -1.50ebitda: -854.00revenue: 205 708
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.86 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.86 % vs. predchádzajúce 9.02 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.44 % vs. predchádzajúce 23.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.50 % vs. predchádzajúca 5.13 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.56 % vs. predchádzajúca 76.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 103 % na 206 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 25 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 206 tis. € | 101 tis. € | +103,0 % |
| EBITDA | -854 € | 5 tis. € | −115,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -769 € | 5 tis. € | −115,9 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | 5 tis. € | −159,5 % |
| Aktíva | 166 tis. € | 58 tis. € | +189,0 % |
| Vlastné imanie | 41 tis. € | 44 tis. € | −7,0 % |
- 27. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.6%
- Cudzie zdroje75.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 206 tis. € | 166 tis. € | 41 tis. € | -854 € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 101 tis. € | 58 tis. € | 44 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 171 tis. € | 81 tis. € | 39 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 204 tis. € | 93 tis. € | 32 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 139 tis. € | 67 tis. € | 41 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 224 tis. € | 103 tis. € | 33 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 191 tis. € | 100 tis. € | 28 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 2. 2018 → 4. 3. 2024
Karpatská 18, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51439433
- RÚZ ID
- 1755364
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat224 143 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 25. 6. 2018Registrácia platcu DPHSK2120713243
- 27. 2. 2018Zmena sídlaKarpatská 18, Bratislava - mestská časť Staré Mesto