Langarot s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (105 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 3. 2018
- Sídlo
- T. Milkina 2, 91701, Trnava
- EBITDA marža18,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,6 %
- Zadlženosť49 %
- Kapitálová primeranosť50,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.77netIncome: 12 341revenue: 104 848prevNetIncome: 4 883
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.78equity: 128 858assets: 253 742
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.22equity: 128 858assets: 253 742
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.84revenueYoY: 10.10validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.58netMargin: 11.77ebitda: 19 479revenue: 104 848
Altman Z''-Score4.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.86 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.86 % vs. predchádzajúce 2.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.22 % vs. predchádzajúce 34.06 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.41× vs. predchádzajúce 0.54×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.77 % vs. predchádzajúca 5.13 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.78 % vs. predchádzajúca 65.94 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 105 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 11.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 105 tis. € | 95 tis. € | +10,1 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 11 tis. € | +71,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 18 tis. € | 10 tis. € | +71,7 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 5 tis. € | +152,7 % |
| Aktíva | 254 tis. € | 177 tis. € | +43,6 % |
| Vlastné imanie | 129 tis. € | 117 tis. € | +10,6 % |
- 7. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.8%
- Cudzie zdroje49.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 105 tis. € | 254 tis. € | 129 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 95 tis. € | 177 tis. € | 117 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 73 tis. € | 140 tis. € | 112 tis. € | 50 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 76 tis. € | 88 tis. € | 72 tis. € | 59 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50 tis. € | 48 tis. € | 28 tis. € | 33 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 15 tis. € | 22 tis. € | 924 € | -31 € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 19 tis. € | 29 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51439735
- RÚZ ID
- 1757782
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat104 848 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 3. 8. 2018Registrácia platcu DPHSK2120713947