ASPERTUS s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (885 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2018
- Sídlo
- Gusevova 26, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,8 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.491netIncome: 4 351revenue: 885 350prevNetIncome: 3 902
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.90equity: 13 250assets: 696 972
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.10equity: 13 250assets: 696 972
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -2.61validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.635netMargin: 0.491ebitda: 5 622revenue: 885 350
Altman Z''-Score0.14Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.62 % vs. predchádzajúce 1.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.10 % vs. predchádzajúce 97.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 2.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.49 % vs. predchádzajúca 0.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.90 % vs. predchádzajúca 2.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 885 tis. € | 909 tis. € | −2,6 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 5 tis. € | +8,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 5 tis. € | +8,7 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 4 tis. € | +11,5 % |
| Aktíva | 697 tis. € | 344 tis. € | +102,5 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 9 tis. € | +48,9 % |
- 1. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.9%
- Cudzie zdroje98.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 885 tis. € | 697 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 909 tis. € | 344 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 97 € | -3 € | — | -3 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 3. 2018
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 3. 2018
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 3. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2018
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 3. 2018
- 6Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleninyod 1. 3. 2018
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 3. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 3. 2018
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 1. 3. 2018
- 10Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 3. 2018
- 11Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 1. 3. 2018
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2018
- 13Čistiace a upratovacie službyod 1. 3. 2018
- 14Sťahovacie službyod 1. 3. 2018
- 15Reklamné a marketingové službyod 1. 3. 2018
- 16Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 3. 2018
- 17Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 3. 2018
- 18Faktoring a forfaitingod 1. 3. 2018
- 19Administratívne službyod 1. 3. 2018
- 20Prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2018
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 1. 3. 2018
- 22Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 1. 3. 2018
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 3. 2018
- 24Organizovanie kurzov, školení a seminárovod 1. 3. 2018
- 25Vykonávanie zváracích prácod 1. 3. 2018
- 26Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 1. 3. 2018
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 3. 2018
- 28Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 1. 3. 2018
- 29Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 1. 3. 2018
- 30Výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 1. 3. 2018
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 1. 3. 2018
- 32Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 3. 2018
- 33Zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práceod 1. 3. 2018
- 34Zhotovovanie podporných konštrukcií stropov a ostatných stavebných prvkov pri monolitických skeletochod 1. 3. 2018
- 35Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2018
- 36Počítačové službyod 1. 3. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51440857
- RÚZ ID
- 1764689
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat909 070 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna