FinGate s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 52 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2018
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)5,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,9 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.77netIncome: 384.00revenue: 10 180prevNetIncome: 1 464
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.97equity: 6 540assets: 6 608
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.03equity: 6 540assets: 6 608
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -51.68validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.44netMargin: 3.77ebitda: 452.00revenue: 10 180
Altman Z''-Score104.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 100.99 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.81 % vs. predchádzajúce 22.65 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.03 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.54× vs. predchádzajúce 3.26×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.77 % vs. predchádzajúca 6.95 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.97 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 10180 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 52 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 21 tis. € | −51,7 % |
| EBITDA | 452 € | 1 tis. € | −69,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 407 € | 1 tis. € | −69,1 % |
| Čistý zisk | 384 € | 1 tis. € | −73,8 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 6 tis. € | +2,2 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 6 tis. € | +1,2 % |
- 28. 4. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.0%
- Cudzie zdroje1.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 452 € | 384 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 4. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 4. 2018 → 14. 11. 2018
Ubolt s.r.o.
- Zmena sídla28. 4. 2018 → 14. 11. 2018
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 11. 2018
- 2Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 11. 2018
- 3Finančný lízingod 15. 11. 2018
- 4Faktoring a forfaitingod 15. 11. 2018
- 5Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 11. 2018
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 11. 2018
- 7Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 11. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 11. 2018
- 9Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 11. 2018
- 10Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 15. 11. 2018
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 4. 2018
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 4. 2018
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 4. 2018
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 28. 4. 2018
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 28. 4. 2018
- 16Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 28. 4. 2018
- 17Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 28. 4. 2018
- 18Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 28. 4. 2018
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 4. 2018
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 28. 4. 2018
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 4. 2018
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 4. 2018
- 23Vedenie účtovníctvaod 28. 4. 2018
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 28. 4. 2018
- 25Dizajnérske činnostiod 28. 4. 2018
- 26Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 4. 2018
- 27Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 28. 4. 2018
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 4. 2018
- 29Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 4. 2018
- 30Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 4. 2018
- 31Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 4. 2018
- 32Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 4. 2018
- 33Čistiace a upratovacie službyod 28. 4. 2018
- 34Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 4. 2018
- 35Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 4. 2018
- 36Administratívne službyod 28. 4. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51440865
- RÚZ ID
- 1774712
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat21 070 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 28. 4. 2018Zmena obchodného mena→ Ubolt s.r.o.
- 28. 4. 2018Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto