Logic BB Plus, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (550 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 3. 2018
- Sídlo
- Železničiarska 7, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža10,8 %
- ROA (návratnosť aktív)8,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,4 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.39netIncome: 40 683revenue: 550 376prevNetIncome: 43 911
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.75equity: 392 279assets: 491 869
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.25equity: 392 279assets: 491 869
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.91revenueYoY: 0.319validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.81netMargin: 7.39ebitda: 59 509revenue: 550 376
Altman Z''-Score8.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.27 % vs. predchádzajúce 12.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.25 % vs. predchádzajúce 3.49 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.12× vs. predchádzajúce 1.51×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.39 % vs. predchádzajúca 8.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.75 % vs. predchádzajúca 96.51 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 550 tis. € | 549 tis. € | +0,3 % |
| EBITDA | 60 tis. € | 56 tis. € | +5,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 54 tis. € | 51 tis. € | +5,4 % |
| Čistý zisk | 41 tis. € | 44 tis. € | −7,4 % |
| Aktíva | 492 tis. € | 364 tis. € | +35,0 % |
| Vlastné imanie | 392 tis. € | 352 tis. € | +11,6 % |
- 9. 3. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.8%
- Cudzie zdroje20.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 550 tis. € | 492 tis. € | 392 tis. € | 60 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 549 tis. € | 364 tis. € | 352 tis. € | 56 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 497 tis. € | 336 tis. € | 308 tis. € | 72 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 248 tis. € | 189 tis. € | 178 tis. € | 37 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 578 tis. € | 153 tis. € | 150 tis. € | 78 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 581 tis. € | 272 tis. € | 88 tis. € | 78 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 266 tis. € | 92 tis. € | 27 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 3. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 9. 3. 2018
- 2Výroba nápojovod 9. 3. 2018
- 3Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 9. 3. 2018
- 4Čistenie kanalizačných systémovod 9. 3. 2018
- 5Diagnostika kanalizačných potrubíod 9. 3. 2018
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 3. 2018
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 3. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 3. 2018
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 3. 2018
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 3. 2018
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 3. 2018
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 3. 2018
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 3. 2018
- 14Prevádzkovanie výdajne stravyod 9. 3. 2018
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 3. 2018
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 3. 2018
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 9. 3. 2018
- 18Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 9. 3. 2018
- 19Administratívne službyod 9. 3. 2018
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 3. 2018
- 21Reklamné a propagačné službyod 9. 3. 2018
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 3. 2018
- 23Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 3. 2018
- 24Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 3. 2018
- 25Prevádzkovanie športových zariadeníod 9. 3. 2018
- 26Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 9. 3. 2018
- 27Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 9. 3. 2018
- 28Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 9. 3. 2018
- 29Diskotekárska činnosťod 9. 3. 2018
- 30Činnosť astrológov a numerológovod 9. 3. 2018
- 31Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 3. 2018
- 32Služby požičovníod 9. 3. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51445573
- RÚZ ID
- 1766922
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 3. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat580 989 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna