PR AGRO s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (282 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 6. 2018
- Sídlo
- Jánošíkova 518/15, 92101, Piešťany
- EBITDA marža20,1 %
- ROA (návratnosť aktív)15,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,6 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť77,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.36netIncome: 43 344revenue: 282 127prevNetIncome: 86 826
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.93equity: 221 073assets: 283 666
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.07equity: 221 073assets: 283 666
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.96revenueYoY: 1.55validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.12netMargin: 15.36ebitda: 56 758revenue: 282 127
Altman Z''-Score8.48Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.28 % vs. predchádzajúce 32.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.07 % vs. predchádzajúce 33.00 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 1.05×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.36 % vs. predchádzajúca 31.25 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.93 % vs. predchádzajúca 67.00 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 15.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 282 tis. € | 278 tis. € | +1,5 % |
| EBITDA | 57 tis. € | 111 tis. € | −49,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 51 tis. € | 100 tis. € | −49,0 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 87 tis. € | −50,1 % |
| Aktíva | 284 tis. € | 265 tis. € | +6,9 % |
| Vlastné imanie | 221 tis. € | 178 tis. € | +24,4 % |
- 6. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.9%
- Cudzie zdroje22.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 282 tis. € | 284 tis. € | 221 tis. € | 57 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 278 tis. € | 265 tis. € | 178 tis. € | 111 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 245 tis. € | 151 tis. € | 91 tis. € | 64 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 246 tis. € | 160 tis. € | 58 tis. € | 5 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 277 tis. € | 157 tis. € | 66 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 107 tis. € | 124 tis. € | 32 tis. € | -5 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 146 tis. € | 117 tis. € | 41 tis. € | 1 tis. € | 760 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 19 tis. € | 77 tis. € | 40 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 6. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 6. 6. 2018
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 6. 6. 2018
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 6. 2018
- 5Sťahovacie službyod 6. 6. 2018
- 6Reklamné a marketingové službyod 6. 6. 2018
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 6. 2018
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 6. 2018
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 6. 2018
- 10Čistiace a upratovacie službyod 6. 6. 2018
- 11Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 6. 6. 2018
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 6. 6. 2018
- 13Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 6. 2018
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 6. 6. 2018
- 15Vŕtanie studní s dĺžkou do 30mod 6. 6. 2018
- 16Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 6. 6. 2018
- 17Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 6. 6. 2018
- 18Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 6. 6. 2018
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51703823
- RÚZ ID
- 1776870
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat282 127 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 10. 2018Registrácia platcu DPHSK2120779309