SMD 1 s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (278 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 5. 2018
- Sídlo
- M. R. Štefánika 3333, 07501, Trebišov
- EBITDA marža72,5 %
- ROA (návratnosť aktív)20,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,7 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť99,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.00netIncome: 158 199revenue: 277 545prevNetIncome: 152 000
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.59equity: 765 489assets: 768 619
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.407equity: 765 489assets: 768 619
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.47revenueYoY: 4.81validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 72.51netMargin: 57.00ebitda: 201 257revenue: 277 545
Altman Z''-Score263.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 256.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.58 % vs. predchádzajúce 25.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.41 % vs. predchádzajúce -0.01 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 0.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 57.00 % vs. predchádzajúca 57.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.59 % vs. predchádzajúca 100.01 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 57.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.57 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 72.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 278 tis. € | 265 tis. € | +4,8 % |
| EBITDA | 201 tis. € | 194 tis. € | +3,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 181 tis. € | 175 tis. € | +3,8 % |
| Čistý zisk | 158 tis. € | 152 tis. € | +4,1 % |
| Aktíva | 769 tis. € | 607 tis. € | +26,6 % |
| Vlastné imanie | 765 tis. € | 607 tis. € | +26,1 % |
- 16. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.6%
- Cudzie zdroje0.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 278 tis. € | 769 tis. € | 765 tis. € | 201 tis. € | 158 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 265 tis. € | 607 tis. € | 607 tis. € | 194 tis. € | 152 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 313 tis. € | 498 tis. € | 455 tis. € | 261 tis. € | 201 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 122 tis. € | 278 tis. € | 255 tis. € | 114 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 84 tis. € | 175 tis. € | 165 tis. € | 67 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 141 tis. € | 136 tis. € | 108 tis. € | 131 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -9 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51703963
- RÚZ ID
- 1773145
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat313 304 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna