ZÁPADOSLOVENSKÍ ELEKTRIKÁRI s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 958 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (466 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 5. 2018
- Sídlo
- Rázusova 12, 94901, Nitra
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,4 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.335netIncome: 1 561revenue: 466 380prevNetIncome: 1 760
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.94equity: 18 550assets: 116 378
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.06equity: 18 550assets: 116 378
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.88revenueYoY: 958.17validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.31netMargin: 0.335ebitda: 15 452revenue: 466 380
Altman Z''-Score1.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.76 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.34 % vs. predchádzajúce 1.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.06 % vs. predchádzajúce 81.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.01× vs. predchádzajúce 0.48×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.33 % vs. predchádzajúca 3.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.94 % vs. predchádzajúca 18.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +958 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 958 % na 466 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 958 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 466 tis. € | 44 tis. € | +958,2 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 13 tis. € | +22,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 11 tis. € | +22,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 2 tis. € | −11,3 % |
| Aktíva | 116 tis. € | 91 tis. € | +27,7 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 17 tis. € | +9,2 % |
- 22. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.9%
- Cudzie zdroje84.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 466 tis. € | 116 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 44 tis. € | 91 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 138 tis. € | 92 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 323 tis. € | 50 tis. € | 13 tis. € | 31 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 311 tis. € | 65 tis. € | 5 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 264 tis. € | 94 tis. € | -9 tis. € | -13 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 341 tis. € | 98 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 896 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 131 tis. € | 29 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 5. 2018 → 13. 12. 2021
Cetínska 67/35, Veľký Kýr
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie technickej služby, v rozsahu podľa § 7 ods. 1 zákona o súkromnej bezpečnosti – projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 26. 3. 2021
- 2Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 22. 5. 2018
- 3Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 5. 2018
- 4Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 22. 5. 2018
- 5Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 22. 5. 2018
- 6Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 22. 5. 2018
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 5. 2018
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 5. 2018
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 5. 2018
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 5. 2018
- 11Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 22. 5. 2018
- 12Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 22. 5. 2018
- 13Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 22. 5. 2018
- 14Služby požičovníod 22. 5. 2018
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 22. 5. 2018
- 16Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 22. 5. 2018
- 17Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 22. 5. 2018
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 5. 2018
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 5. 2018
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 5. 2018
- 21Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51705613
- RÚZ ID
- 1772192
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat466 380 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2120766989
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 22. 5. 2018Zmena sídlaCetínska 67/35, Veľký Kýr