Interiérové štúdio Natália s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2018
- Sídlo
- Pri Šajbách 9759/4A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža13,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-527,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1058,0 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -50.09netIncome: -4 211revenue: 8 407prevNetIncome: 600.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.87equity: 398.00assets: 798.00
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.13equity: 398.00assets: 798.00
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.37revenueYoY: -27.90validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.89netMargin: -50.09ebitda: 1 168revenue: 8 407
Altman Z''-Score-8.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -19.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 8.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -527.69 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -527.69 % vs. predchádzajúce 3.87 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.13 % vs. predchádzajúce 70.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 10.54× vs. predchádzajúce 0.75×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -50.09 % vs. predchádzajúca 5.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.87 % vs. predchádzajúca 29.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 95 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -1058 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (398 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 8407 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 28 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -50.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8 tis. € | 12 tis. € | −27,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 790 € | +47,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 711 € | +47,8 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | 600 € | −801,8 % |
| Aktíva | 798 € | 15 tis. € | −94,8 % |
| Vlastné imanie | 398 € | 4 tis. € | −91,1 % |
- 11. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.9%
- Cudzie zdroje50.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 8 tis. € | 798 € | 398 € | 1 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 4 tis. € | 790 € | 600 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 4 tis. € | 832 € | 604 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 7 tis. € | 866 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 832 € | 625 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 22 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 15 tis. € | 295 € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 3. 2022 → 20. 6. 2025
Mesačná ul. 515/33, Komárno
- Založenie spoločnosti11. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 5. 2018 → 20. 6. 2025
futureprincessgym s.r.o.
- Zmena sídla11. 5. 2018 → 28. 2. 2022
Hviezdoslavova 2646/1, Komárno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51715554
- RÚZ ID
- 1774898
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 3. 2022Zmena sídlaMesačná ul. 515/33, Komárno
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat22 087 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 11. 5. 2018Zmena obchodného mena→ futureprincessgym s.r.o.
- 11. 5. 2018Zmena sídlaHviezdoslavova 2646/1, Komárno