HM Transport & Logistics, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 5. 2018
- Sídlo
- Trieda KVP 1, 04023, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- EBITDA marža13,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,8 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.14netIncome: 1 717revenue: 16 939prevNetIncome: 572.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.30equity: 11 604assets: 67 079
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.70equity: 11 604assets: 67 079
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -39.88revenueYoY: -17.04validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.38netMargin: 10.14ebitda: 2 267revenue: 16 939
Altman Z''-Score1.07Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.56 % vs. predchádzajúce 1.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.70 % vs. predchádzajúce 66.49 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.14 % vs. predchádzajúca 2.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.30 % vs. predchádzajúca 33.51 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16939 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 17 % na 17 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 17 tis. € | 20 tis. € | −17,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 918 € | +146,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 826 € | +146,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 572 € | +200,2 % |
| Aktíva | 67 tis. € | 30 tis. € | +127,3 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 10 tis. € | +17,4 % |
- 17. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.3%
- Cudzie zdroje82.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 17 tis. € | 67 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 20 tis. € | 30 tis. € | 10 tis. € | 918 € | 572 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -237 € | -237 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena23. 4. 2020 → 28. 12. 2022
Maasbau s.r.o.
- Zmena sídla23. 4. 2020 → 28. 12. 2022
Považská 454/18, Košice - mestská časť Západ
- Založenie spoločnosti17. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 5. 2018 → 22. 4. 2020
IKD s. r. o.
- Zmena sídla17. 5. 2018 → 22. 4. 2020
Pasteurovo námestie 531/13, Košice - mestská časť Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 4. 2020
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 4. 2020
- 3Sťahovacie službyod 23. 4. 2020
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 4. 2020
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 23. 4. 2020
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 4. 2020
- 7Administratívne službyod 23. 4. 2020
- 8Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zaradeniach s kapacitou do 10 lôžokod 23. 4. 2020
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 4. 2020
- 10Vedenie účtovníctvaod 23. 4. 2020
- 11Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 4. 2020
- 12Fotografické službyod 23. 4. 2020
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 4. 2020
- 14Podnikanie v oblasti nakladanie s iným ako nebezpečným odpadomod 23. 4. 2020
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 4. 2020
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 4. 2020
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 4. 2020
- 18Poskytovanie sociálnych služiebod 23. 4. 2020
- 19Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 23. 4. 2020
- 20Čistiace a upratovacie službyod 23. 4. 2020
- 21Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 4. 2020
- 22Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 4. 2020
- 23Údržba motorových vozidiel bez zásadu do motorickej časti vozidlaod 23. 4. 2020
- 24Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 4. 2020
- 25Administratívne službyod 17. 5. 2018
- 26Prenájom hnuteľných vecíod 17. 5. 2018
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 5. 2018
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 5. 2018
- 29Vedenie účtovníctvaod 17. 5. 2018
- 30Sťahovacie službyod 17. 5. 2018
- 31Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 5. 2018
- 32Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 5. 2018
- 33Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51721074
- RÚZ ID
- 1771312
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat46 869 EUR · rok 2020
- 23. 4. 2020Zmena obchodného mena→ Maasbau s.r.o.
- 23. 4. 2020Zmena sídlaPovažská 454/18, Košice - mestská časť Západ
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 17. 5. 2018Zmena obchodného mena→ IKD s. r. o.
- 17. 5. 2018Zmena sídlaPasteurovo námestie 531/13, Košice - mestská časť Juh