ZANDER, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 109 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 5. 2018
- Sídlo
- Beňovolehotská 3204/71, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža10,6 %
- ROA (návratnosť aktív)12,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)54,0 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.84netIncome: 206 365revenue: 2 333 578prevNetIncome: -151 142
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.81equity: 382 296assets: 1 675 789
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.19equity: 382 296assets: 1 675 789
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 67.19revenueYoY: 109.34validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.55netMargin: 8.84ebitda: 246 265revenue: 2 333 578
Altman Z''-Score2.33Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.31 % vs. predchádzajúce -13.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.19 % vs. predchádzajúce 84.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.39× vs. predchádzajúce 0.98×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.84 % vs. predchádzajúca -13.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.81 % vs. predchádzajúca 15.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 109 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 12.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 1,1 mil. € | +109,3 % |
| EBITDA | 246 tis. € | -122 tis. € | +301,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 222 tis. € | -110 tis. € | +301,5 % |
| Čistý zisk | 206 tis. € | -151 tis. € | +236,5 % |
| Aktíva | 1,7 mil. € | 1,1 mil. € | +47,0 % |
| Vlastné imanie | 382 tis. € | 176 tis. € | +117,3 % |
- 16. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.8%
- Cudzie zdroje77.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 1,7 mil. € | 382 tis. € | 246 tis. € | 206 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 176 tis. € | -122 tis. € | -151 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,3 mil. € | 1,3 mil. € | 327 tis. € | 45 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,2 mil. € | 317 tis. € | 121 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | 243 tis. € | 80 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 906 tis. € | 562 tis. € | 202 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 404 tis. € | 186 tis. € | 196 tis. € | 154 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 64 tis. € | 40 tis. € | 32 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla16. 5. 2018 → 12. 10. 2021
Na Kopanici 1442/23, Dolný Kubín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 12. 2019
- 2Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 18. 12. 2019
- 3Sťahovacie službyod 18. 12. 2019
- 4Prevádzka malých plavidielod 18. 12. 2019
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 12. 2019
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 18. 12. 2019
- 7Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 18. 12. 2019
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 12. 2019
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 12. 2019
- 10Vedenie účtovníctvaod 18. 12. 2019
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 18. 12. 2019
- 12Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 18. 12. 2019
- 13Dizajnérske činnostiod 18. 12. 2019
- 14Čistiace a upratovacie službyod 18. 12. 2019
- 15Administratívne službyod 18. 12. 2019
- 16Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 18. 12. 2019
- 17Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 18. 12. 2019
- 18Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 18. 12. 2019
- 19Poskytovanie služieb v rybárstveod 18. 12. 2019
- 20Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 18. 12. 2019
- 21Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 12. 2019
- 22Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 18. 12. 2019
- 23Keramická výrobaod 18. 12. 2019
- 24Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 18. 12. 2019
- 25Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 18. 12. 2019
- 26Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 18. 12. 2019
- 27Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 18. 12. 2019
- 28Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 18. 12. 2019
- 29Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 18. 12. 2019
- 30Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 16. 5. 2018
- 31Výkon činnosti stavbyvedúcehood 16. 5. 2018
- 32Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 5. 2018
- 33Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 5. 2018
- 34Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 5. 2018
- 35Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 5. 2018
- 36Prenájom hnuteľných vecíod 16. 5. 2018
- 37Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 5. 2018
- 38Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 5. 2018
- 39Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 5. 2018
- 40Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 5. 2018
- 41Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 5. 2018
- 42Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 5. 2018
- 43Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: v stavebnej častiod 16. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51722038
- RÚZ ID
- 1772439
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 333 578 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 11. 2018Registrácia platcu DPHSK2120762523
- 16. 5. 2018Zmena sídlaNa Kopanici 1442/23, Dolný Kubín