Besten s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 64 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 6. 2018
- Sídlo
- Ružová 112, 07651, Pribeník
- EBITDA marža16,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.03netIncome: 482.00revenue: 6 000prevNetIncome: -2 289
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.75equity: 799 009assets: 817 424
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.25equity: 799 009assets: 817 424
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 40.36revenueYoY: -63.89validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.67netMargin: 8.03ebitda: 1 000revenue: 6 000
Altman Z''-Score47.49Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 45.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce -0.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.25 % vs. predchádzajúce 5.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.03 % vs. predchádzajúca -13.78 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.75 % vs. predchádzajúca 94.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 64 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 17 tis. € | −63,9 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -2 tis. € | +148,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 900 € | -2 tis. € | +148,0 % |
| Čistý zisk | 482 € | -2 tis. € | +121,1 % |
| Aktíva | 817 tis. € | 843 tis. € | −3,1 % |
| Vlastné imanie | 799 tis. € | 799 tis. € | +0,1 % |
- 5. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.7%
- Cudzie zdroje2.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 817 tis. € | 799 tis. € | 1 tis. € | 482 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 17 tis. € | 843 tis. € | 799 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 87 tis. € | 820 tis. € | 801 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 800 tis. € | 800 tis. € | 359 € | 223 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 799 tis. € | 799 tis. € | — | -89 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -117 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -313 € | -379 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 6. 2018 → 4. 1. 2019
Ces - art s.r.o.
- Zmena sídla5. 6. 2018 → 4. 1. 2019
Alejová 5, Košice - mestská časť Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 20. 1. 2023
- 2Informačná činnosťod 20. 1. 2023
- 3Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 20. 1. 2023
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 1. 2023
- 5Kuriérske službyod 20. 1. 2023
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 20. 1. 2023
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 1. 2019
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 1. 2019
- 9Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 1. 2019
- 10Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 5. 1. 2019
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 1. 2019
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 1. 2019
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 1. 2019
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 1. 2019
- 15Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 5. 1. 2019
- 16Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 5. 1. 2019
- 17Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 1. 2019
- 18Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 5. 1. 2019
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 6. 2018
- 20Vedenie účtovníctvaod 5. 6. 2018
- 21Administratívne službyod 5. 6. 2018
- 22Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 6. 2018
- 23Čistiace a upratovacie službyod 5. 6. 2018
- 24Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 6. 2018
- 25Služby požičovníod 5. 6. 2018
- 26Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 6. 2018
- 27Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 6. 2018
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 6. 2018
- 29Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 6. 2018
- 30Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 6. 2018
- 31Prenájom hnuteľných vecíod 5. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51734249
- RÚZ ID
- 1777730
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat87 428 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 17. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120776020
- 5. 6. 2018Zmena obchodného mena→ Ces - art s.r.o.
- 5. 6. 2018Zmena sídlaAlejová 5, Košice - mestská časť Juh