JARANELA Consulting s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 5. 2018
- Sídlo
- Vítkovce 17/17, 05363, Vítkovce
- EBITDA marža5,1 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,2 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.02netIncome: 1 014revenue: 25 201prevNetIncome: 252.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.28equity: 12 375assets: 24 614
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.72equity: 12 375assets: 24 614
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.32revenueYoY: 2.19validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.11netMargin: 4.02ebitda: 1 289revenue: 25 201
Altman Z''-Score3.33Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.12 % vs. predchádzajúce 1.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.72 % vs. predchádzajúce 53.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 1.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.02 % vs. predchádzajúca 1.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.28 % vs. predchádzajúca 46.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 25201 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 25 tis. € | 25 tis. € | +2,2 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 386 € | +233,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 347 € | +233,9 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 252 € | +302,4 % |
| Aktíva | 25 tis. € | 24 tis. € | +0,7 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 11 tis. € | +8,9 % |
- 24. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.3%
- Cudzie zdroje49.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 25 tis. € | 25 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 25 tis. € | 24 tis. € | 11 tis. € | 386 € | 252 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 23 tis. € | 11 tis. € | 513 € | 365 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 20 tis. € | 11 tis. € | 426 € | 290 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 7 tis. € | 15 tis. € | 10 tis. € | 371 € | 244 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 19 tis. € | 10 tis. € | 481 € | 314 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 24. 5. 2018
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 5. 2018
- 3Vedenie účtovníctvaod 24. 5. 2018
- 4Textilná výrobaod 24. 5. 2018
- 5Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 24. 5. 2018
- 6Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 24. 5. 2018
- 7Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 24. 5. 2018
- 8Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 24. 5. 2018
- 9Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 24. 5. 2018
- 10Výroba bižutérie a suvenírovod 24. 5. 2018
- 11Výroba hračiek a hierod 24. 5. 2018
- 12Výroba sviečok a tieniacej technikyod 24. 5. 2018
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 5. 2018
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 5. 2018
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 5. 2018
- 16Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 24. 5. 2018
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 5. 2018
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 5. 2018
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 24. 5. 2018
- 20Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 24. 5. 2018
- 21Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 5. 2018
- 22Sťahovacie službyod 24. 5. 2018
- 23Kuriérske službyod 24. 5. 2018
- 24Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 24. 5. 2018
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 24. 5. 2018
- 26Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 24. 5. 2018
- 27Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 24. 5. 2018
- 28Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 24. 5. 2018
- 29Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 5. 2018
- 30Finančný lízingod 24. 5. 2018
- 31Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 24. 5. 2018
- 32Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 24. 5. 2018
- 33Faktoring a forfaitingod 24. 5. 2018
- 34Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 5. 2018
- 35Prenájom hnuteľných vecíod 24. 5. 2018
- 36Administratívne službyod 24. 5. 2018
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 5. 2018
- 38Dopravná zdravotná službaod 24. 5. 2018
- 39Poskytovanie sociálnych služiebod 24. 5. 2018
- 40Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 5. 2018
- 41Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 5. 2018
- 42Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 24. 5. 2018
- 43Čistiace a upratovacie službyod 24. 5. 2018
- 44Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 5. 2018
- 45Poskytovanie služieb osobného charakteruod 24. 5. 2018
- 46Fotografické službyod 24. 5. 2018
- 47Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 24. 5. 2018
- 48Služby požičovníod 24. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51735831
- RÚZ ID
- 1777322
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat25 201 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna