Stavba schodov 888 s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 28/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (376 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 5. 2018
- Sídlo
- Špitálska 2905, 94501, Komárno
- EBITDA marža0,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť103 %
- Kapitálová primeranosť-2,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.36netIncome: -31 443revenue: 376 027prevNetIncome: -79 206
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -2.64equity: -12 412assets: 469 499
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 102.64equity: -12 412assets: 469 499
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.72revenueYoY: 22.90validHistoryYears: 8.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.767netMargin: -8.36ebitda: 2 883revenue: 376 027
Altman Z''-Score-0.56Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.52 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.70 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.70 % vs. predchádzajúce -17.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 102.64 % vs. predchádzajúce 95.81 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 0.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.36 % vs. predchádzajúca -25.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.64 % vs. predchádzajúca 4.19 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 376 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 376 tis. € | 306 tis. € | +22,9 % |
| EBITDA | 3 tis. € | -46 tis. € | +106,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | -41 tis. € | +106,3 % |
| Čistý zisk | -31 tis. € | -79 tis. € | +60,3 % |
| Aktíva | 469 tis. € | 454 tis. € | +3,4 % |
| Vlastné imanie | -12 tis. € | 19 tis. € | −165,2 % |
- 25. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 482 tis. €
- Aktíva spolu
- 469 tis. €
- Vlastné imanie
- −12 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 376 tis. € | 469 tis. € | -12 tis. € | 3 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 306 tis. € | 454 tis. € | 19 tis. € | -46 tis. € | -79 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 359 tis. € | 337 tis. € | 98 tis. € | 47 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 326 tis. € | 422 tis. € | 86 tis. € | 65 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 235 tis. € | 320 tis. € | -6 tis. € | 45 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 142 tis. € | 190 tis. € | -44 tis. € | -41 tis. € | -57 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 198 tis. € | 160 tis. € | 14 tis. € | 28 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 33 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 786 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 5. 2018 → 23. 11. 2018
384, Salka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod)od 25. 5. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 5. 2018
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 25. 5. 2018
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 25. 5. 2018
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 25. 5. 2018
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 5. 2018
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 5. 2018
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 25. 5. 2018
- 9Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 25. 5. 2018
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 5. 2018
- 11Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 25. 5. 2018
- 12Čistiace a upratovacie službyod 25. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51737132
- RÚZ ID
- 1776249
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat376 027 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120774260
- 25. 5. 2018Zmena sídla384, Salka