SRZA s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +0.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2018
- Sídlo
- M.R. Štefánika 890/34, 01001, Žilina
- EBITDA marža98,0 %
- ROA (návratnosť aktív)14,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,0 %
- Zadlženosť-1 %
- Kapitálová primeranosť100,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 87.88netIncome: 35 151revenue: 40 000prevNetIncome: 33 207
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 100.79equity: 250 214assets: 248 259
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -0.787equity: 250 214assets: 248 259
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.91revenueYoY: 0.000validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 97.96netMargin: 87.88ebitda: 39 183revenue: 40 000
Altman Z''-Score16.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.16 % vs. predchádzajúce 15.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -0.79 % vs. predchádzajúce -0.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.19×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 87.88 % vs. predchádzajúca 83.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.79 % vs. predchádzajúca 100.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 40000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 87.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.88 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 98.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 101 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 40 tis. € | +0,0 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 39 tis. € | −0,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 35 tis. € | −0,0 % |
| Čistý zisk | 35 tis. € | 33 tis. € | +5,9 % |
| Aktíva | 248 tis. € | 215 tis. € | +15,5 % |
| Vlastné imanie | 250 tis. € | 215 tis. € | +16,3 % |
- 1. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 248 tis. € | 250 tis. € | 39 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 40 tis. € | 215 tis. € | 215 tis. € | 39 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 40 tis. € | 182 tis. € | 182 tis. € | 39 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 40 tis. € | 148 tis. € | 148 tis. € | 39 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 40 tis. € | 140 tis. € | 115 tis. € | 39 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 131 tis. € | 82 tis. € | 39 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 40 tis. € | 103 tis. € | 48 tis. € | 40 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 15 tis. € | 70 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 6. 2018 → 4. 9. 2018
T. Vansovej 1600/4, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 6. 2018
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 6. 2018
- 3reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 6. 2018
- 4prenájom hnuteľných vecíod 1. 6. 2018
- 5prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 6. 2018
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 6. 2018
- 7čistiace a upratovacie službyod 1. 6. 2018
- 8administratívne službyod 1. 6. 2018
- 9poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 6. 2018
- 10prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 6. 2018
- 11prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 6. 2018
- 12organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 6. 2018
- 13záložneod 1. 6. 2018
- 14poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 6. 2018
- 15sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51737612
- RÚZ ID
- 1779670
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat40 001 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 6. 2018Zmena sídlaT. Vansovej 1600/4, Žilina