WayUP Training s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (146 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 5. 2018
- Sídlo
- Okružná 2144/8, 04801, Rožňava
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,2 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.73netIncome: 2 515revenue: 145 756prevNetIncome: 1 839
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.32equity: 9 604assets: 131 192
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.68equity: 9 604assets: 131 192
Rast14 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 5.28validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.79netMargin: 1.73ebitda: 4 064revenue: 145 756
Altman Z''-Score0.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.92 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.92 % vs. predchádzajúce 3.16 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.68 % vs. predchádzajúce 87.81 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 2.38×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.73 % vs. predchádzajúca 1.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.32 % vs. predchádzajúca 12.19 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 146 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 146 tis. € | 138 tis. € | +5,3 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 3 tis. € | +33,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +33,6 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 2 tis. € | +36,8 % |
| Aktíva | 131 tis. € | 58 tis. € | +125,7 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 7 tis. € | +35,5 % |
- 25. 5. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.3%
- Cudzie zdroje92.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 146 tis. € | 131 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 138 tis. € | 58 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 5. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vyučovanie v odbore cudzích jazykov: anglický jazyk a španielsky jazykod 1. 11. 2019
- 2Prekladateľské a tlmočnícke služby: anglický jazyk a španielsky jazykod 1. 11. 2019
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 11. 2019
- 4Masérske službyod 7. 12. 2018
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 25. 5. 2018
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 5. 2018
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 5. 2018
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 5. 2018
- 9Kuriérske službyod 25. 5. 2018
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 25. 5. 2018
- 11Vedenie účtovníctvaod 25. 5. 2018
- 12Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 5. 2018
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 5. 2018
- 14Čistiace a upratovacie službyod 25. 5. 2018
- 15Administratívne službyod 25. 5. 2018
- 16Prevádzkovanie jaslíod 25. 5. 2018
- 17Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 5. 2018
- 18Poskytovanie služieb osobného charakteruod 25. 5. 2018
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 5. 2018
- 20Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 25. 5. 2018
- 21Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 25. 5. 2018
- 22Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 25. 5. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51741733
- RÚZ ID
- 1779841
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 5. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat145 756 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna