EVOGEAR s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,4 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 6. 2018
- Sídlo
- Kátlovce 16/16, 91955, Kátlovce
- EBITDA marža14,3 %
- ROA (návratnosť aktív)11,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,8 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.01netIncome: 259 173revenue: 2 353 924prevNetIncome: 88 376
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.16equity: 448 589assets: 2 225 554
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.84equity: 448 589assets: 2 225 554
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 133.54revenueYoY: -3.54validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.26netMargin: 11.01ebitda: 335 653revenue: 2 353 924
Altman Z''-Score2.17Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.65 % vs. predchádzajúce 6.30 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.84 % vs. predchádzajúce 86.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 1.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.01 % vs. predchádzajúca 3.62 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.16 % vs. predchádzajúca 13.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 11.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 11.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,4 mil. € | 2,4 mil. € | −3,5 % |
| EBITDA | 336 tis. € | 145 tis. € | +132,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 302 tis. € | 130 tis. € | +132,0 % |
| Čistý zisk | 259 tis. € | 88 tis. € | +193,3 % |
| Aktíva | 2,2 mil. € | 1,4 mil. € | +58,8 % |
| Vlastné imanie | 449 tis. € | 189 tis. € | +136,8 % |
- 6. 6. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.2%
- Cudzie zdroje79.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,4 mil. € | 2,2 mil. € | 449 tis. € | 336 tis. € | 259 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,4 mil. € | 1,4 mil. € | 189 tis. € | 145 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 826 tis. € | 101 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,0 mil. € | 499 tis. € | 95 tis. € | 99 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 308 tis. € | 186 tis. € | 20 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 34 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 135 € | -70 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -215 € | -215 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 6. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – elektrických, zdvíhacíchod 4. 7. 2023
- 2Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení zdvíhacíchod 8. 6. 2023
- 3Mechanická montáž strojov a strojnotechnologických zariadeníod 8. 6. 2023
- 4Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 27. 11. 2020
- 5Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 6. 6. 2018
- 6Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 6. 6. 2018
- 7Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 6. 2018
- 8Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 6. 6. 2018
- 9Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 6. 6. 2018
- 10Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 6. 6. 2018
- 11Výroba bižutérie a suvenírovod 6. 6. 2018
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 6. 6. 2018
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 6. 2018
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 6. 2018
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 6. 2018
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 6. 2018
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 6. 2018
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 6. 2018
- 19Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 6. 6. 2018
- 20Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 6. 6. 2018
- 21Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 6. 2018
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 6. 2018
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 6. 2018
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 6. 6. 2018
- 25Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 6. 6. 2018
- 26Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 6. 2018
- 27Fotografické službyod 6. 6. 2018
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 6. 6. 2018
- 29Administratívne službyod 6. 6. 2018
- 30Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 6. 6. 2018
- 31Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 6. 2018
- 32Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 6. 6. 2018
- 33Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 6. 6. 2018
- 34Textilná výrobaod 6. 6. 2018
- 35Odevná výrobaod 6. 6. 2018
- 36Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 6. 6. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51744830
- RÚZ ID
- 1776887
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 6. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 440 393 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2120791299
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna